1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. TSK Personeli ve Öğrencileri Sağlık Raporu İşlemleri Duyurusu
TSK Personeli ve Öğrencileri Sağlık Raporu İşlemleri Duyurusu

TSK Personeli ve Öğrencileri Sağlık Raporu İşlemleri Duyurusu

Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri TSK personeli ve öğrencileri için sağlık raporu işlemleri hakkında duyuru yayınlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri TSK personeli ve öğrencileri için sağlık raporları hakkında duyuru yayınlandı. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubu olan personel, öğrenciler ve bunların adaylarına düzenlenecek sağlık raporlarının güncel mevzuat hükümleri kapsamında yapılması gerektiği açıklandı.

Bilindiği üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubu olan personel, öğrenciler ve bunların adaylarının Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığındaki görevlere uyarlık bakımından düzenlenen sağlık raporları ilgi (a) ve (b) de kayıtlı Yönetmelik ve Yönerge hükümleri kapsamında düzenleniyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilgi (b) de kayıtlı Yönerge güncelleme çalışmalarının, 23 Ocak 2018 tarihinde Bakan onayları alınarak tamamlandığı belirtildi. Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubu olan personel, öğrenciler ve bunların adaylarına düzenlenecek sağlık raporlarının güncel mevzuat hükümleri kapsamında yapılması gerek bildirildi. Duyuru metni ve talimat yazısı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler