1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. TSK Personeline Görev Tazminatı ve Yeni Özlük Haklar
TSK Personeline Görev Tazminatı ve Yeni Özlük Haklar

TSK Personeline Görev Tazminatı ve Yeni Özlük Haklar

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askerlere yeni özlük hakları üzerinde çalışma yapıldığına dair bilgi verdi.

A+A-

TBMM Genel kurulunda milletvekillerinin sorularını cevaplayan Yılmaz,TSK personeline mali konularda iyileştirme yapıldığını ifade etti.

Yılmaz,emekli olanlarda dahil olmak üzere 3600 ek göstergedeki binbaşılara görev tazminatı verilecek dedi.Ayrıca Astsubaylar, bir üst dereceye intibak işlemleri yapılacak.Emekli olmuş askeri personelede intibak yapılarak emekli aylık hesabında kullanılan yüzde 70 yüzde 130'a çıkartılacağı açıklamasında bulundu.Böylece birinci dereceye yükselmiş ve 3600 ek göstergeyi hak etmiş olan binbaşı ve başçavuşlara da emekliler dahil yaklaşık 450 TL görev tazminatı verilmesi planlanıyor.

2003 yılı ve öncesi göreve başlamış olan astsubaylar bir üst dereceye intibak işlemleri yapılacak.Düşük rütbeli personelin maaşlarına yüzde 20, diğer personele ise yüzde 7 ila 12 aralığında artış olacak.

TSK personelinden lojman tahsis edilmeyenlere yaklaşık 460 Türk lirası artış getirilmesi planlanıyor..

Milli Savunma Bakanı yine Nöbet, atış, tatbikat, eğitim gibi nedenlerle fazla mesai yapan personele aylık yaklaşık 700 TL'ye varan fazla mesai ücreti ödenmesi konusunda açıklamlarda bulundu.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.