1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. TÜBİTAK , Bilim Çağrıları Yeni Dönem Başvuruları Başladı
TÜBİTAK , Bilim Çağrıları Yeni Dönem Başvuruları Başladı

TÜBİTAK , Bilim Çağrıları Yeni Dönem Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından açılan 4004, 4005 ve 4007 çağrıları yeni dönem başvuruları başladı. Çağrı detayları ile ilgili tüm dosya ve dokümanları My Memur haberde bulabilirsiniz.

A+A-

Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları, Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları, Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrısı başvuru detayları yayımlandı. 2017-2018 dönemi 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı, 4005 - Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrısı, 4007 -TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrıları için başvuruların 2017 yılı Kasım ayı içinde başvuruları alınacak.        

4004 kapsamında Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı kapsamında; Doğa, bilim, teknoloji ve mühendislik ile ilgili konularda farkındalık yaratmayı, bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde kavratmayı ve toplumun her kesiminden ve her yaş grubundan kitlelerin katılımını sağlamayı amaçlayan ve açık veya kapalı mekânlarda, bilimsel içerik, konu, kavram ve süreçleri daha çok etkileşimli uygulamalarla belirli bir program dâhilinde sunan etkinlikler desteklenmektedir.

4005 kapsamında Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrısı kapsamında; Öğretmenlere akademisyenlere, kendi branşlarına yönelik olarak öğrencilerde ilgi ve merak uyandırmak, olumlu tutum geliştirmek, öğrencilerinin motivasyonlarını artırmak ve öğrenmelerini sağlamak için gerekli bilgi ve becerileri yenilikçi yaklaşımlar aracılığıyla etkileşimli olarak kazandırmak amacıyla öğretmenlerin veya akademisyenlerin ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir.

4007 kapsamında TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrıları kapsamında; Doğa, bilim, teknoloji ve mühendislik ile ilgili konularda farkındalık yaratmayı, bilimsel bilgiyi topluma eğlenceli ve anlaşılır bir şekilde kavratmayı ve toplumun her kesiminden ve her yaş grubundan kitlelerin katılımını sağlamayı amaçlayan ve açık veya kapalı mekânlarda, bilimsel içerik, konu, kavram ve süreçleri daha çok etkileşimli uygulamalarla belirli bir program dâhilinde sunan etkinlikler desteklenmektedir.

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları çağrısı ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları çağrısı ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çağrısı ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

4004 Çağrısına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

4005 Çağrısına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

4007 Çağrısına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.