TÜBİTAK KPSS’siz 172 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

TÜBİTAK personel alımı yapacak. Yayımlanan ilan uyarınca TÜBİTAK SAGE’de görev yapmak üzere 172 proje personeli alınacak. KPSS’siz memur alımı başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

TÜBİTAK KPSS’siz 172 Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TÜBİTAK personel alımı yapıyor. Yayımlanan 3 farklı ilanda, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünde (SAGE) görev yapmak üzere belirli süreli proje personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Bu kapsamda lisans ve önlisans mezunu toplam 172 kamu personeli alımı yapılacak. KPSS’siz personel alımı detaylar haberimizde yer alıyor.

Önlisans mezunu personel alımı için 32 pozisyon belirtildi. AR-GE teknisyeni pozisyonuna yapılacak olan alımlarda önlisans düzeyinde makina, makina resim ve konstrüksiyon, mekatronik, bilgisayar, bilgisayar programcılığı, elektrik, elektronik gibi onlarca bölümden birinden mezun olmak şartı aranacak. Ayrıca bu alanlarla ilgili farklı özel şartlar, her pozisyon için ayrı ayrı belirtildi.

Lisans mezunu pozisyonlar ise 140 adet belirtildi. Araştırmacı pozisyonları için adaylarda Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Makina Mühendisliği, bilgisayar mühendisliği gibi onlarca bölümün birinden mezun olmak şartı aranacak. Yine bu pozisyonlar için de deneyim gibi özel şartlar yer alıyor.

Adaylarda genel şartlar da aranacak. Kamu haklarından yoksun olmamak, askerlikle ilişiği olmamak gibi genel şartların yanı sıra lisans mezunlarında YDS’den en az 70 puan almış olmak şartı da aranacak. Ayrıca mezuniyet notu, üniversiteye yerleştirilme sırası ve mesleki tecrübe yılından oluşan bir puanlama da kullanılacak.

KPSS şartsız personel alımı için adayların 29 Mart 2018 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvurular TÜBİTAK SAGE internet adresinde yer alan kariyer sayfasından yapılacak. Başvuruların ardından mülakat süreci başlayacak. Önlisans mezunu ilan metni için TIKLAYINIZ. Lisans mezunu pozisyonların ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!