1. HABERLER

 2. MEMUR ALIMI

 3. Tübitak Personel Alım İlanı 27 Nisan
Tübitak Personel Alım İlanı 27 Nisan

Tübitak Personel Alım İlanı 27 Nisan

Tübitak 27 Nisan 2020 tarihli personel alım ilanı yayımladı . Detaylar MyMemur'da

A+A-

Tübitak 27 Nisan 2020 tarihli yayımlana ilana göre 10 personel alımı gerçekleştirecek .

Başkanlığın Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, söz konusu personel Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Kurumsal Kaynak Yönetimi Başkan Yardımcılığı kadrosunda Kocaeli'de görev yapacak. İstihdam edilecek 10 personel, uzman yardımcısı ve uzman olarak görevlendirilecek.

İLAN : 

 

 1. 1-  Referans Kodu: TBTK.BİLGEM.KKYBY.2020-2.01 Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonu için;    İnsan Kaynakları Yönetimi süreçlerinde mevzuatlara uygun çalışacak bordro ve tahakkuk işlemlerini yürütebilecek personel istihdam edilecektir.

 2. 2-  Referans Kodu: TBTK.BİLGEM.KKYBY.2020-2.02 Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonu için; Mali İzleme Gerçekleştirme Bölümünde yürütülen faaliyetlerde görevlendirilmek üzere personel istihdam edilecektir.

 3. Referans Kodu: TBTK.BİLGEM.KKYBY.2020-2.03 Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonu için;  Mali İzleme Biriminde, yasal mevzuat ve Kurumun işleyişi çerçevesinde finansal tablo kontrolü ve değerlendirmesi yapabilecek personel istihdam edilecektir.

 4. Referans Kodu: TBTK.BİLGEM.KKYBY.2020-2.04

  Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonu için;  Muhasebe Biriminde yürütülen faaliyetlerde görevlendirilmek üzere personel istihdam edilecektir. 

 5. Adaylarda Aranacak Özel Koşullar

 6. 4.2.1-  Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık (örgün) lisans eğitimi veren; İktisat, Ekonomi, Maliye, İşletme, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Endüstri Mühendisliği, Ekonometri veya İstatistik bölümlerinden birini bitirmiş olmak.

 7. 4.2.2-  Alanında en az 3 (üç) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak.

 8. 4.2.3-  01/01/1985 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak.

 9. 4.2.4-  Adayın aşağıda belirtilen konularda bilgi birikimine ve yetkinliğe sahip olması tercih sebebidir.

  •   Genel yönetim kapsamındaki kamu idarelerince uygulanacak çerçeve muhasebe yönetmeliği ve merkezi yönetim muhasebe yönetmeliklerine hâkim olmak.

  •   Genel muhasebeye hâkim olmak.

  •   Mali istatistik ve raporlamaya hâkim olmak.

  •   Kamu malî yönetimi ile ilgili düzenlemeler konusunda bilgili olmak.

  •   Harcama belgeleri ile ilgili yönetmeliğe halim olmak.

  •   Sayıştay Kanunu ve ilgili mevzuat konusunda bilgili olmak.

  •   Sosyal güvenlik, bütçe, gider ve gelir mevzuatı konusunda bilgili olmak.

  •   Avrupa Birliği kamu malî yönetimi ve muhasebe mevzuatı konusunda bilgili olmak.

  •   Temel hukuk bilgisine sahip olmak.

  •   Anayasa ve idare hukukuna hakim olmak.

  •   Bilişim teknolojilerinin kullanımı konusunda bilgi sahibi olmak.

  •   SAP FI modülünü bilmek.

  •   Logo programını kullanıyor olabilmek.

  •   Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemini (yeni muhasebe sistemi) kullanmayı bilmek.

   ADAYLARDA ARANACAK GENEL KOŞULLAR

 10. a)  Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

 11. b)  TBTK.BİLGEM.KKYBY.2016-1, TBTK.BİLGEM.KKYBY.2017-1, TBTK.BİLGEM.KKYBY.2019-1 ve TBTK.BİLGEM.KKYBY.2019-2 numaralı ilanlar kapsamında mülakata katılmaya hak kazanmamış olmak.

 12. c)  Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak.

 13. d)  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

 14. e)  Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, 

  dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

 15. f)  Aşağıdaki şartları sağlıyor olmak.

  1. i)  Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması + Tecrübe Yılı + 10.000 ≥ 3,00

   Alanında yüksek lisans yapmış adaylar için Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması; Lisans Mezuniyet Ortalamasının %80’i ile Yüksek Lisans Mezuniyet Ortalamasının %20’sinin toplamıdır. (Üniversite not sistemleri 100’lük sistemde olan adayların not ortalamaları, Yükseköğretim Kurulunun yayınlamış olduğu “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu” esas alınarak 4’lük sisteme dönüştürülecektir.)

   Tecrübe yılı, başvurulan pozisyonda belirtilen alanlarda tam süreli çalışılan süreyi ifade etmektedir.

  2. ii)  Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim- öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak (herhangi bir nedenle kayıt dondurulmuş olup da belgelenmesi halinde kayıt dondurulan süre hesaba katılmayacaktır).

 16. g)  Alanında doktora mezunu olanlardan, “Adaylarda Aranacak Genel Koşullar” bölümünün (f) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adayların sıralaması için kullanılacak aday puanı; doktora mezuniyet not ortalamasının %50’si, yüksek lisans not ortalamasının %10’u ve lisans not ortalamasının %40’ının toplamıdır (Bütünleşik doktora programından mezun olan adaylar ile yüksek lisansını yurtdışında yapan adaylar için lisans not ortalamasının %50’si ile doktora not ortalamasının %50’sinin toplamı dikkate alınacaktır).

 17. h)  İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak (Tabloda belirtilen sınavlardan alınan puanlarda herhangi bir geçerlilik süresi aranmaz).

 18. ekran-resmi-2020-04-27-11-14-37.png

 19. İLANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.