TÜİK KPSS’siz Kamu Personeli Alıyor Mayıs 2019

İŞKUR tarafından yayımlanan ilana göre Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kamu personeli-Yardımcı Destek personeli- alımı gerçekleştiriyor.

53810
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

Türkiye İş Kurumu tarafından 10 Mayıs 2019 tarihi yani bugün yayımlana ilana göre Türkiye İstatistik Kurumu kendi bünyesinde çalışacak daimi kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Peki, kamu personeli alımı için başvuru şartları neler? Adaylar ne zaman başvuru yapacak? Hepsinin cevabı haberimizde yer alıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu -3 Kişi Destek Personeli Alımı

TÜİK kendi bünyesinde 3 alım gerçekleştiriyor. Kamu personeli alımı kapsamında kadro ise destek hizmetler statüsünde olacak.  Bu alım için adayların kişisel durumunun eski hükümlü veya terörle mücadelede yaralanmış olanlar başvuru yapabilecek.

Kamu personeli alımında yine bir kişi destek hizmetler pozisyonunda işe alınacak. Bu alıma için kişisel durumu engelli olanlar başvuru yapabilecek. 3 kişi alımı için adayların En az İlköğretim mezunu olması, 18 – 35 yaş arasında olması gerekiyor.

Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

Kamu işçi alımı için başvuru şartlarını taşıyan adaylar 14 Mayıs 2019 tarihine kadar başvuru yapacaklar. Başvurusu kabul edilen adaylarda daha sonra kuraya tabi tutulacak. Kura ise 23 Mayıs 2019 tarihinde saat 11.00’ da Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığında yapılacak. Eksik evrak ile ya da yanlış beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Başvurmak isteyen adaylar 00004972787 -00004972870 ilan numarası ile başvurularını oluşturacaklar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!