1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. TÜLOMSAŞ 2 Önlisans Mezunu İşçi Personel Alımı Yapacak
TÜLOMSAŞ 2 Önlisans Mezunu İşçi Personel Alımı Yapacak

TÜLOMSAŞ 2 Önlisans Mezunu İşçi Personel Alımı Yapacak

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğüne eski hükümlü olarak 2 adet daimi işçi alımı yapılacaktır. Daimi işçi alımı başvuru şartları için tıklayınız.

A+A-

İşe alım başvuruları Türkiye İş Kurumu tarafından yapılacaktır. TÜLOMSAŞ işçi alımı başvuruları 26 Ağustos 2019 – 30 Ağustos 2019 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılabilecektir. İşçi alımı, "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" kapsamında yapılacaktır. İlgililerin 26.08.2019 tarihinden itibaren Türkiye İş Kurumuna müracaat etmeleri gerekmektedir.

2 PROSES İŞÇİSİ için bölümler: Meslek Yüksek Okulu (Önlisans), Makine, iş makineleri, makine yağları ve yağlama teknolojisi, bilgisayar destekli makine ile termik santral makineleri.

TÜLOMSAŞ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU DETAYLAR ve ŞARTLAR

Adaylar Türkiye İş Kurumuna adres, telefon ve e-posta adreslerini güncel olarak kayıt ettireceklerdir.

Adayların Meslek Yüksek Okulu (Önlisans) mezunu olmaları ve sınava giriş belgesi teslim tarihinde mezun durumda bulunmaları gerekmektedir.

Türkiye İş Kurumu, Çalışma ve İş Kurumu Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından ilan edilen nihai listede yer alacak adaylar, mesleki bilgi ve becerilere ilişkin sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Yapılacak sözlü sınav sonucunda başarılı olan işçilerden, ayrıntılı olarak tam teşekküllü devlet hastanesinden ağır ve tehlikeli işlerde çalışabileceği ile gece çalışması yapabileceğine ilişkin sağlık kurulu raporu istenecektir.

Şirketimizde göreve başlayacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak görev yapacaktır.

İşe başlayan işçilerin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi feshedilecektir.

İşe alınan işçilerden; 7 yıl içerisinde, 4857 sayılı İş Kanunu’nun “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzerleri” başlıklı 25/II maddesi hükümlerine göre iş sözleşmesi feshedilenlerle, istifa suretiyle ayrılanlardan görmüş oldukları eğitim, kurs, staj vb. eğitim programları süresince aldıkları ücret ve eğitim programı sürelerine ait maliyet güncel olarak hesap edilerek ½’si tazminat olarak geri alınır.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurularının geçersiz hale getirilmesi ve yasal işlem yapma hakkımız saklıdır.

Türkiye İş Kurumunun belirlediği nihai listede yer alan adaylardan, talep koşullarını taşıyıp taşımadığının tespiti için talep edilecek belgeler ve bu belgeleri teslim etme tarihi TÜLOMSAŞ internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, TÜLOMSAŞ internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Sınav sonuçları TÜLOMSAŞ internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İkili veya üçlü vardiya çalışması yapılabilir. İşe alım ve sürecine dair usul esasları kapsayan Yönerge TÜLOMSAŞ internet sitesinde yayımlanacaktır.

İlan metni kontenjanları için TIKLAYINIZ.

Duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler