Tüm Adayların 2017 LYS ve YGS Başarı Sıralaması Değişti

ÖSYM tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 2017 LYS puanlarının hesaplanmasında oluşan bir hata nedeniyle tüm adayların başarı sıralamasının değiştiği belirtildi. 2017 ÖSYS başarı sıralamaları değişti.

32665
Daha Fazla Göster

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, üniversite adayları için flaş bir açıklama yapıldı. ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, LYS ve YGS yerleştirme puanlarının hesaplanmasında bir hata oluştuğu, bu nedenle tüm adayların LYS ve YGS başarı sıralamalarının değiştiği duyuruldu. ÖSYM’nin yaptığı açıklama tüm öğrencileri şaşırtırken başarı sıralamalarını yeniden kontrol etmeleri gerekiyor.

Hatanın nedeni: Yapılan açıklamaya göre oluşan hatanın nedeni 2016 ÖSYS yerleştirmelerinde bir üniversite bölümüne yerleşip 2017 yılında yeniden sınava giren öğrenciler özelinde gelişti. Bu öğrencilerden LYS puanıyla giren 2 bin 413 adayın puanında Okul Başarı Puanı (OBP) kesintisinin yapılmadığı tespit edildi. YGS ile yerleşen 6 bin 751 öğrencinin de OBP’si kesilmedi. Buna ek olarak 23 adayın ise ek puanları uygulanmadı.

Yukarıda belirtilen hata nedeniyle tüm adayların başarıl sıralamalarının güncellendiği açıklandı. Adayların LYS puanlarında değişiklik olmazken, yukarıdaki durumda olan 7 bin 84 adayın yerleştirme puanı yeniden hesaplandı. Bu adaylarda OBP kesintileri yapıldığı için, bu adaylar haricindeki adayların LYS ve YGS başarı puanlarında genel olarak yukarı yönlü bir değişiklik yaşandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tüm Adayların 2017 LYS ve YGS Başarı Sıralaması Değişti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!