1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Tüm Eğitim Öğretim Çalışanlarına Bir Maaş İkramiye Teklifi TBMM’de
Tüm Eğitim Öğretim Çalışanlarına Bir Maaş İkramiye Teklifi TBMM’de

Tüm Eğitim Öğretim Çalışanlarına Bir Maaş İkramiye Teklifi TBMM’de

Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM’ye sunuldu. Tüm eğitim öğretim çalışanlarına her yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde net bir maaş tutarında ikramiye ödenmesi isteniyor.

A+A-

657 DMK’da değişiklik teklifi ile tüm eğitim öğretim çalışanlarına her yıl 24 Kasım Öğretmenler gününde bir maaş ikramiye ödenmesi talep ediliyor. 3 Aralık 2018 tarihi itibarıyla TBMM Plan ve Bütçe Komisyonun sunulan kanun teklifi ile ilgili detaylar şu şekildedir.

Kanun teklifi ile tüm eğitim öğretim çalışanlarının bir bütün olarak görülmesi ve eğitimin niteliğinin arttırılması için, fiilen bu görevlerde çalışanlara her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve 24 Kasım Öğretmenler gününde de ikramiye almaları amaçlanmaktadır. Kanun teklifi bu nedenle hazırlanmıştır denildi.

657 Devlet Memurları Kanununda DMK yapılacak değişiklikle ilgili kanun teklifinin madde gerekçeleri şu şekildedir:

MADDE 1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun Ek Madde 32’ye bir fıkra eklenerek Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim (lise ve dengi okullar) kurumlarının her kademesinde çalışan öğretmenler ve personele net bir maaş tutarında her yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde ikramiye ödenir.

MADDE 2- Yürürlük maddesidir.

MADDE 3- Yürütme maddesidir.

Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi!

MADDE 1- 14 Temmuz 1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 32 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde ve ikinci fıkrasındaki “ödenek“ ibaresi “ikramiye” şeklinde değiştirilmiştir.

Hizmet sınıfı ayrımı yapılmaksızın Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan, tüm yönetici ve personele her öğretim yılında iki defa olmak üzere, öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından belirlenecek tarihte ve 24 Kasım Öğretmenler Gününde, net bir aylık tutarında ikramiye ödenir.”

MADDE 2 - Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 - Bu Kanun hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür. Kanun teklifi tam metni için TIKLAYINIZ.

kanun-teklifi-resim.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler