1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tüm Kamu Çalışanları 3600 Ek Göstergeyi Hak Etmiyor mu
Tüm Kamu Çalışanları 3600 Ek Göstergeyi Hak Etmiyor mu

Tüm Kamu Çalışanları 3600 Ek Göstergeyi Hak Etmiyor mu

Kamuda çalışan öğretmen, hemşire, polis ve diğer birkaç unvan için 3600 ek gösterge kesinleşti. Seçimlerden sonra kim iktidara gelirse 3600 ek gösterge verilecek. Fakat memurların tamamı ek göstergede yer bulmak istiyor.

A+A-

Kıymetli okuyucularımız malumunuz bizlerin yazılarını takip etmektesiniz. Yazılarımızı paylaşımınız olsun yorumlarınız olsun her zaman katkı sağlamaktasınız. Son zamanlarda bizler tüm kamu çalışanların gelir uzmanı olsun V.H.K.İ olsun şoför olsun yardımcı hizmetliler olsun konumu unvanı ne olursa olsun Bayram ikramiyesinin ve 3600 ek göstergenin tüm çalışanlara verilmesini dile getirdik.

Ama ne hikmetse bazı medyada ve internet sitelerinde gelir uzmanları ve gelir uzmanlarının merkez taşra ayrımına son verilsin sadece kendilerinin 3600 ek göstergeyi hak ettiklerinden ve mağdur olduklarından dem vurmaktalar.

Oysaki yıllardır aynı servis aynı masada aynı işi yaptıkları sorumlulukları dahi aynı olan çalışma arkadaşlarından yaklaşık olarak 1300 TL gibi maaş farkı olan arkadaşlarını yok saymakta. Bu arkadaşların 2012 yılından beri kurum içi gelir uzmanlık sınavın açılması yönündeki talep ve isteklerini görmezlikten gelmeleri birde sadece kendilerinin 3600 ek göstergeyi hak ettiklerini söylemeleri kurum içerisinde bu durumdan tüm arkadaşlarımızın rahatsız olduklarını, maalesef görmezden gelmeleri çok ama çok acı bir durum arz etmekte.

Hem bu arkadaşlarımız mağduruz deyip kendi arkadaşların daha da mağdur olmalarını istemeleri bir çelişki yaratmıyor mu? Mağdur olduklarından dem vurmaları yeni mağduriyetlerin doğduğunun maalesef farkında değiller. Oysa ki tüm kurumlardaki arkadaşların aynı işi yaptıklarının farkında olması gerekirken hiç bu konulara değinilmemesi ne kadar anlamlı ve manidar değil mi?

Evet bizler tüm çalışanların kadrosu unvanı ne olursa olsun bayram ikramiyesinin ve 3600 ek göstergesinin insan ayrımı yapılmadan her çalışanın hakkı olduğunu söylemekteyiz. Binlerce Maliye Bakanlığı bünyesinde gelir olsun gider olsun 7 yıldır kurum içi gelir uzmanlık sınavın açılmasını talep etmekteyiz tıpkı onlar gibi biz çalışanlarda aynı eğitim şartlarını taşıdığımız gibi.

Elbette ki bu çalışma arkadaşlarımızdan yeterli destek görmemekteyiz birde bu 3600 ek göstergenin sadece kendilerinin hakkı olduğunu savunmaları biz çalışanları derinden yaralamışlardır. GİB Personeli Suat FİDAN.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler