1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Tüm Kamu Kurumlarında F Klavye Zorunlu Olacak
Tüm Kamu Kurumlarında F Klavye Zorunlu Olacak

Tüm Kamu Kurumlarında F Klavye Zorunlu Olacak

Kamu kurumlarında F klavyeye geçiş tamamlanıyor. İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem’in açıklamasına göre 2017 sonuna kadar F klavyeye geçiş tamamlanacak. F klavye kullanımı zorunlu olacak.

A+A-

İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, F klavyeye geçiş konusunda açıklamalar yaptı. Kamu kurum ve kuruluşlarının F klavyeye geçişinin tamamlanacağını ifade eden Milletvekili Ekrem Erdem, tüm kurumlarda F klavyenin zorunlu olacağını açıkladı. Erdem’in açıklamalarına göre 2017 yılı sonuna kadar tüm kamu kurumlarında F klavyeye geçiş tamamlanacak.

Milletvekili Ekrem Erdem, F klavye konusunda Başbakanlık Genelgesi olduğunu hatırlattı. 2013 yılında yayınlanan bu genelge uyarınca F klavyeye geçişin sağlanacağını, bunun yıllardır kademeli olarak yapıldığını belirtti. 2017 yılının sonuna kadar tüm kurumlarda F klavyeye geçişin tamamlanmasının planlandığını vurguladı.

Başbakanlık genelgesi kapsamında çalışmalar ciddi bir şekilde yürütülüyor. Devlet Malzeme Ofisinde ve piyasada artık F klavyeler yaygın hale geliyor. Kamu kurumları yöneticilerinin bu konuda önlemler almak zorunda olduklarını belirten İstanbul Milletvekili Erdem, eğitimde de bu klavyenin artık müfredata girdiğini kaydetti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.