Tüm Kurumlardaki Sosyal Tesis Çalışanları Taşeron Kapsamına Alınmak İstiyor

696 KHK’da yayımlanan taşeron işçilerin kadroya geçiş süreçlerini başlatan yasa gereği 1 Ocak 2018 tarihli usul ve esaslarda sosyal tesis çalışanları kapsam dışı tutulmuştu. Ayrımsız kadro talebi son gün de devam etti!

37975
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orduevleri, polisevleri, vilayet evleri, öğretmenevleri, üniversiteler, Jandarma sosyal tesisleri, üniversite sosyal tesisleri, Bakanlık sosyal tesisleri, misafirhaneler gibi devletin kurum kuruluşlarında döner sermayeden maaş alan taşeron çalışanları için de kapsamın genişletilmesi talep edildi.

Devletn en üst kademelerinden en alt kademsindeki memurdan tutunda, generalinden siviline kadar, valisinden bakanına kadar genel kurmay başkanına kaymakamına emniyet müdürüne kadar hizmet veren sosyal tesis çalışanlarının talepleri duyulacak mı?

Güvenlik görevlisinden aşcısına, garsonundan temizlikçisine kuaförüne kadar, devletin görevlilerinin kendileri olsun aileleri ile olsun çalıştığımız tesislere gelip kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlayan emekçi olduklarını dile getiren taşeron işçilerin kadro isyanı büyüdü.

Kendilerini emir komuta ve silsile denen zincir içinde, disiplinli devlet terbiyesini kendimize rehber edinmiş, bu zor şartlar altında yönetici olsun olmasın en ufak kusur ve hatasında, yıllar boyunca tüm kazandıklarını kaybetme riski altında olan sesi hiçbir zaman duyulmamış kimse tarafından dikkate alınmamış vatanını bayrağını devletini seven ve devletine saygısı olan taşeron işçileri oldukları dile getiriyorlar.

Sosyal tesis çalışanları binlerce tesiste 10 binlerce taşeron işçiler! Sayılarını kendilerinin dahi bilmediğini belirten çalışanlar büyük bir kitler olduklarından kimsenin adlarını ağızlarına almadıklarından şikayetçi.

 Askeri 28 ordu evi 215 askeri tesis, 780 civarı öğretmen evi, 150 civarı polis evi, 10 larca vilayet evi, yüzlerce bakanlık tesisi, 100’lerce üniversite sosyal tesisi ve daha nicelerinde 24 saat esasına göre emir komuta ve silsine diye tabir edilen disiplin altında yeri geldiğinde şamar oğlana dönen, azarlanan, hakir görülen dış kapının dış mandalı durumuna itilen iki dudak arasından çıkacak sözle iş hayatı şekillenen emekçi insanlar olarak kendilerini ifade eden çalışanlar için kadro gelecek mi?

Toplu şekilde birlik içinde hareket etmeye başlayan çalışanlar 10 binlerce kişi adına bir şeyleri ilk defa söyleyebildiklerini ifade ediyorlar. Devlet bizim farkımıza varamadığını, çünkü kitleden kendilerinin de farkında olmadıklarını belirtti.

Sendikal örgütlenme hakkı olan, ancak sendikaların kurumlarına gelip toplu sözleşme yapmasına izin verilmeyen taşeron işçiler olarak kadro talep ediyorlar.

Taşeron sistem bizim sağlığımızı bizden almakta, haklarımızı onurumuzu çiğnemekte, bizlere üçüncü dördüncü sınıf insan muamelesi yapmaktadır.

Tüm Türkiye’deki sosyal tesis çalışanları olarak hakları olan kadroyu talep ediyorlar.Tazminatsız işten atılmalar olmasın diye, çocuklar aileler geleceğe güvenle baksın diye, yüzler gülsün diye kadro talepleri çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 sene önce

  İki defa kadro verildi sosyal tesislerde çalışanlar hep dışlandı bu saatten sonra vermesinler kendi adıma istemiyorum artık çok kırgınım kimsenin adımızı ağzına aldığı bile yok

 2. 3 sene önce

  Tekniker: Ben de ordu evinde sözleşmeli çalışıyorum.hem de KPSS ile girdim. Ama geleceğimiz, yönetimin iki dudağı arasında. Bu durum adil midir? Biz sosyal tesis çalışanları da kadrodan yararlanmak istiyoruz. Çünkü çalışma garantimiz yok

5 Yorum

 1. hadi my memur sesi olun bu mazlum ve mağdur olan insanların devlet kurumunda çalıştığını devletinde ayrımcılık yapmaması gerektiğini kadroysa bunlarında hakettiğini ,hakkı olduğunu.

 2. 3 sene önce

  Benim eşimde bi sosyal tesiste çalışan bi taşeron gün geliyor ki saatlerce bekliyoruz eve gelmesini ama valisinden tutunda bakanına komserinden tutunda millet vekiline gece demeden gündüz demeden hizmet eden tasero ama bi yetkilinin ağzından adları bile geçmeyen taşeronlar lütfen sesimiz olun

 3. 3 sene önce

  sosyal tesis çalışanları ortada kaldı. ihale yok kadro yok nasıl çalışacak sosyal tesisler

 4. 3 sene önce

  Tekniker: Ben de ordu evinde sözleşmeli çalışıyorum.hem de KPSS ile girdim. Ama geleceğimiz, yönetimin iki dudağı arasında. Bu durum adil midir? Biz sosyal tesis çalışanları da kadrodan yararlanmak istiyoruz. Çünkü çalışma garantimiz yok

 5. 3 sene önce

  İki defa kadro verildi sosyal tesislerde çalışanlar hep dışlandı bu saatten sonra vermesinler kendi adıma istemiyorum artık çok kırgınım kimsenin adımızı ağzına aldığı bile yok

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!