Tüm MEB Çalışanlarına Eğitim-Öğretim Ödeneği Verilmesi Teklifi TBMM’de Komisyonda

Milli Eğitim Bakanlığı MEB merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm çalışanlara eğitim-öğretim ödeneği verilmesi kanun teklifi TBMM Plan ve bütçe komisyonuna geldi. Kanun teklifi tam metni ve gerekçesine dair detaylar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna geldi. Kanun değişikliği ile öğretmenlere her eğitim öğretim yılı başında ödenen hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarını kapsaması hedefleniyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ile her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere öğretim yılının başında öğretmenlere verilen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin, Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan tüm kadrolara verilmesi öngörülmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan Öğretmenlere “Eğitim Öğretime Hazırlık ödeneği” adı altında her yıl öğretim yılı başında ödenek verilmektedir.

Oysaki; yaz tatilinde okulların tüm badana boya işleri, kalorifer tesisatlarının bakım onarım işleri, kapı sıra tamir bakım işleri ve resmi yazışma işlemleri ile planlama işleri GİH-YHS-THS-SHS personelleri tarafından yapılmaktadır. Kısaca okulların eğitim öğretime hazırlanmasıyla ilgili işlemlerde eğitim çalışanlarının katkısı tartışılmazdır.

Tüm bunlara rağmen “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği”nden eğitim çalışanlarının yararlandırmaması, bakanlık içindeki farklı kadrolara bakışı ortaya çıkarmakta ve eğitim çalışanları arasında ayrımcılık ve üvey evlat hissini uyandırmaktadır.

Bu kanun teklifi ile eğitim çalışanlarının haklı istek ve talepleri yerine getirilecek ve mağduriyetleri bir nebze olsun giderilecektir. Eğitim çalışanlarının haklı istek ve talepleri yerine getirilecek ve mağduriyetleri bir nebze olsun giderilecektir denildi. Kanun teklifi tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tüm MEB Çalışanlarına Eğitim-Öğretim Ödeneği Verilmesi Teklifi TBMM’de Komisyonda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!