Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge İçin TBMM Dilekçe Kampanyası Başlatıldı

Hak ve Emeğin Sendikası HAKSEN 3600 ek gösterge tüm memurları kapsaması için harekete geçti. Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM’ye tüm memurların dilekçe göndermesi için örnek metin ve doküman yayımlandı. Tüm detaylar My Memur’da.

featured

Bilindiği üzere öğretmenler, hemşireler, polisler, din görevlileri ile bazı idari personel için 3600 ek gösterge sözü verilmiş ancak 2019 Mayıs ayı itibarıyla henüz ne TBMM’de ne de Bakanlıklar bazında herhangi bir çalışma başlatılmıştı. Örneğin Milli Eğitim Bakanlığı ikinci 100 günlük eylem planında öğretmenler için 3600 ek göstergenin çıkacağına dair açıklamalar yapmış, fakat henüz hiçbir gelişme yok.

Öte yandan birçok memur sendikası da harekete geçerek sadece bazı unvanlar için değil tüm memurlar için verilmesi talep ediliyor. Anayasa’nın eşitlik ilkesi gereği sendikaların talepleri de sadece bazı unvanlar için değil tüm memurlar için belirli oranlar dahilinde 3600 ek göstergenin sağlanmasıdır. Bu kapsamda Hak ve Emeğin Sendikası HAKSEN tüm memurların TBMM’ye aşağıdaki “PDF” dosyasında yer alan dilekçeyi göndermesini ve destek vermesini talep etti.

HAKSEN tarafından yapılan açıklama şu şekildedir: Halen gündemde olan 3600 ek göstergenin belirli hizmet sınıfları yerine tüm kamu personelini kapsayacak şekilde düzenleme yapılması için konfederasyon tarafından TBMM Dilekçe Komisyonu’na sunulmak üzere dilekçe kampanyası başlatılmıştır.

SENDİKA ÜYESİ OLSUN VEYA OLMASIN TÜM MEMURLAR DESTEK VEREBİLİR

20 Mayıs 2019 Pazartesi gününe kadar devam edecek olan dilekçe kampanyasına sendika üyesi olsun veya olmasın tüm kamu personeli katılabilecektir denildi.

Kurumlarda toplanan dilekçelerin sendikaya ulaştırılması halinde, TBMM Dilekçe Komisyona Başkanlığına elden teslim edilecektir.

İlgili dilekçe örneği:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ, Dilekçe Komisyonu Başkanlığına Sunulmak üzere HAKSEN Genel Başkanlığına;

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı adaylarınca bazı hizmet sınıflarında görev yapan kamu görevlilerine 3600 ek gösterge verilmesiyle ilgili açıklamalar yapılmıştır.

Halen, bazı basın yayın organlarında; öğretmen, hemşire, polis ve din görevlileri ile bu mesleklerden emekli olanların ek göstergesinin 3600’e çıkarılacağı yönünde haberler yer almaktadır.

Kamu hizmetlerinin bir bütün olarak yürütülmesi için tüm kamu görevlilerinin görev ve sorumlulukları ayrı ayrı belirlenmiştir. Bu nedenle, çalışma barışının korunması ve kamu personelinin emekli olduktan sonra da aile sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için emekli aylığının ve emekli ikramiyesinin hesaplanmasında kullanılan

ek gösterge düzenlemesinin, belirli hizmet sınıfları yerine tüm kamu personelinin ek göstergelerinin yükseltilmesini sağlayacak şekilde yapılmasını arz ve talep ederim.

PDF dosyası olarak dilekçeyi indirmek için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tüm Memurlara 3600 Ek Gösterge İçin TBMM Dilekçe Kampanyası Başlatıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    ek gösterge düzenlemesinin, belirli hizmet sınıfları yerine tüm kamu personelinin ek göstergelerinin yükseltilmesini sağlayacak şekilde yapılmasını talep ediyorum.

    Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!