1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tüpraş Online Staj İmkanı Sağlıyor
Tüpraş Online Staj İmkanı Sağlıyor

Tüpraş Online Staj İmkanı Sağlıyor

Tüpraş’tan yapılan açıklamada, pandemi dönemi boyunca öğrencilerin gelişimlerini sürdürebilmesi için çalışmaların online ortamlardan devam ettirildiği belirtildi.

A+A-

Her yıl zorunlu üniversite stajı kapsamında üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine staj imkanı sağlayan Tüpraş, bu sene koronavirüsten dolayı staj çalışmalarını online kanallara taşıdı. Tüpraş, 5 bin 660 başvuradan değerlendirmelerde başarılı olan 200’den fazla öğrenciyi ağustos ve eylül aylarında bir araya getirdi.

60’tan fazla Tüpraş personeli, departman sunumları, birebir eğitim ve rehberlik desteği vererek öğrencilere 400 saate yakın ders verdi. Öğrencilerde kariyer gelişimleri için Tüpraş personelleri ile sohbet etti ve onların deneyimlerinden faydalanma imkanı buldu. Kariyerlerini nasıl yönetebilecekleri konusunda bilgi sahibi oldu.

Dijital Çözüm Önerileri Ön Planda

200’den fazla öğrenci oryantasyon gününden başlayarak eğitimin son gününe kadar 4 hafta boyunca Tüpraş’ın tüm rafinelerini tanıma fırsatı buldu. Öğrencilere Proses, Bakım, Üretim gibi temel rafine bilgilendirmelerinden, AR-GE, Veri Analitiği, Satış&Pazarlama gibi farklı alanlarda toplam 25 departmanda sunum yapıldı.

Staj gören öğrenciler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için Tüpraş nezdinde proje geliştirdi. Proje fikirleri arasında enerji kaynaklarının kullanımı, sürdürülebilirlik, iş güvenliği, eğitim ve gelişim gibi konular ön planda yer almaktaydı. Projeler için dijital çözümler sunuldu.

Tüpraş İnsan Kaynakları Direktörü Ahmet Aksoy, “Gelişim faaliyetlerinin, yapılandırılmış bir şekilde tasarlandığı online staj programı hem sektörümüzü ve kurumumuzu hem de şirket kültürümüzü bir bütün olarak tanıtabilmek için iyi bir uygulama oldu” açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.