Turan: “Eğitim Alanında Tarihin En Büyük Yatırımına İmza Atıyoruz”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2018 yılı içerisinde Çanakkale için planladığı yatırımlar...

Turan: "Eğitim Alanında Tarihin En Büyük Yatırımına İmza Atıyoruz"
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018 yılı içerisinde Çanakkale için planladığı yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunarak, ” Eğitim alanında tarihin en büyük yatırımına imza atıyoruz” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018 yılı içerisinde Çanakkale için planladığı yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Çanakkale’nin son dönemde yatırımların merkezi haline geldiğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bakanlıklarımızla şehrimizin hakettiği yatırımları alması için her zaman görüşüyor fikirler üzerine istişare ediyoruz. İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren geçen 16 yılda eğitim alanında çok önemli reformları hayata geçirildi. Reformların amacı, eğitim-öğretim alanında fiziki altyapıyı güçlendirmek ve içeriği zenginleştirerek kaliteyi yükseltmek” dedi.

2018 yılı içerisinde Çanakkale’ye 23 yeni eğitim kurumunun yapılacağını belirten Turan, “Eğitim alanında tarihin en büyük yatırımına imza atıyoruz” dedi. Milli Eğitim Bakanlığı ile 2018 yılı içerisinde Çanakkale’ye yapılması planlanan yeni eğitim kurumları üzerine istişareler yaptıklarını ifade eden Turan, “Bu yıl içerisinde Çanakkalemize 3 Anaokulu, 10 İlkokul, 10 Ortaokul olmak üzere 23 yeni okul toplamda 336 derslik hizmete sunulacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde yatırımlarımızın takibini yaparak en kısa sürede çalışmalarına başlamayı hedefliyoruz. Çanakkale ruhu ile nasıl 100 yıl önce tarih yazıldıysa bugün eğitimli, donanımlı gençlerimiz ürettikleriyle yeni tarih yazmalıdır. Hayata geçirilecek projelerle eğitim alanında önemli bir seviyeye geleceğiz” şeklinde konuştu.

Turan: "Eğitim Alanında Tarihin En Büyük Yatırımına İmza Atıyoruz"

İhlas Haber Ajansı İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!