Türk Askeri Helikopteri Yunanistan’a sığındı

Türk Askeri Helikopteri içinde 6’sı polis ve asker üniformalı 2’si sivil 8 mürettebatla Yunanistan'ın Dedeağaç havalimanı'na indi. Detaylar Haberimizde.

23184
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Az önce Yunan haber sitelerinden gelen bilgilere göre Türk Askeri Helikopteri içinde 6’sı polis ve asker Üniformalı 2’si sivil 8 mürettebatla Yunanistan’ın Dedeağaç Havalimanına indi. Yunanistan sınırına giren Askeri helikopter 2 Yunan jeti eşliğinde Dedeağaç Havalimanına indirildi. Helikopterin içindeki mürettebat acil durum sinyali verdi ve Yunanistan Hükümetinden sığınma talebinde bulundu.

Yunanistan da haber yapan OnAlert haber sitesi helikopterin bir 6’sı üniformalı ve 2’si sivil 8 kişinin bulunduğu helikopteri Dedeağaç havalimanına indirdi. Havalimanında 8 kişi gözaltına alındı. Başbakan Binali Yıldırımın açıklamalarında bazı Kuvvet komutanlarından haber alınamadığı biliniyordu. Dış işleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada Darbe teşebbüsünde bulunan 8 hainin iade edilmesini talep ettik açıklamasında bulundu.

Yunanistan Enerji Bakanı yaptığı açıklamada Siyasi Sığınma talebinde bulunan 8 kişinin Sığınma talebini ret edeceklerini açıkladı. Bunun siyasi bir sığınma olmadığını darbe ile alakalı olduğunu ve kesinlikle Türkiye Halkının dostu olacaklarını belirtti.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!