1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Türk Eğitim-Sen 2. İl Dışı İçin MEB’e Başvurdu
Türk Eğitim-Sen 2. İl Dışı İçin MEB’e Başvurdu

Türk Eğitim-Sen 2. İl Dışı İçin MEB’e Başvurdu

My Memur olarak öğretmenlerimizin ikinci il dışı taleplerini gündeme getirmemizin ardından eğitim sendikaları da talepleri dikkate alarak MEB’e başvurdu. İşte Türk Eğitim-Sen’in resmi başvuru detaylar.

A+A-

Türk Eğitim-Sen tarafından özür grubu yer değiştirmeleri yapıldıktan sonra, boş kontenjanların tamamı gösterilerek, iller arası yer değiştirmek isteyen öğretmenlerimize 2. kez iller arası yer değiştirme imkanı verilmesi hususunda; Milli Eğitim Bakanlığına talepte bulunuldu. My Memur olarak gerek sosyal medyada gerekse haberlerimizde farkındalık yaptıktan sonra etkili olan bu talebin yerine getirilmesi için MEB’in de adım atmasını bekliyoruz.

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan resmi başvuru tam metni:

İkinci İller Arası Yer Değişikliği Hakkı Verilmesi

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğünce "Öğretmenlerin 2019 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru" 31.05.2019 tarihinde yayınlanmıştır. Söz konusu takvim gereğince; İl dışı yer değiştirmeler 25.06.2019 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.

Birçok ilimizde sonradan kontenjan boşalmaları olabileceği de düşünüldüğünde tekrar iller arası atama yapılması mağduriyetlerin giderilmesi açısından son derece önemlidir.

Bu nedenle; özür grubu yer değiştirmeleri yapıldıktan sonra, boş kontenjanların tamamı gösterilerek, iller arası yer değiştirmek isteyen öğretmenlerimize 2. kez iller arası yer değiştirme imkanı verilmesi hususunda Gereğini arz ederiz denildi.

Öğretmenlerin konuyla ilgili talepleri:

İkinci talep masumane ve doğal bir istemdir. #2019ikincii̇ldışıhakkıverilsin

Sayın Bakanım 17 yıllık öğretmenim il dışı atamasında Giresun’da 2 yer açıkken ve bu sayede ailemden 190 km uzağa tahinim çıkmışken ne oldu da 2 ay için de normu açılan okullar oluştu. Kul hakkı yemek değil mi. Benim gibi binlerce öğretmenin. #2019ikincii̇ldışıhakkıverilsin

Sayın bakanım değerli milli eğitim camiası bu kadar öğretmenin isteğini yok saymayın lütfen bir şans daha verin.

Zorunlu hizmeti bitirip yıllardır bekleyen öğretmenlerin aileleri yok mu ? En zor günlerinde yanlarında olamıyoruz.

Daha bunun nicesi binlerce, onbinlerce mesaj her gün sosyal medyayı sarsmaktadır. Öğretmenlerimizin bu taleplerinin göz ardı edilmemesini bekliyoruz.

55875.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler