1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Türk Eğitim-Sen, MEB’in Performans Değerlendirme Sistemine Karşı Eylem Kararı Aldı
Türk Eğitim-Sen, MEB’in Performans Değerlendirme Sistemine Karşı Eylem Kararı Aldı

Türk Eğitim-Sen, MEB’in Performans Değerlendirme Sistemine Karşı Eylem Kararı Aldı

Milli Eğitim Bakanlığının 12 ilde başlattığı öğretmenlere performans sistemi ile ilgili çalışma sonrası eylem kararı alarak sendika üyesi öğretmenlerin değerlendirme yapmayacaklarını belirtti. İşte eylem kararının tam metni!

A+A-

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk tarafından öğretmenlere uygulanacak performans sistemi ile ilgili olarak sert açıklamaların ardından sendika 2017-2018 eğitim öğretim yılı için eylem kararı aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından 12 ilde performans değerlendirmesi için pilot uygulama yapılacağı belirtilmiştir. Türk Eğitim-Sen Merkez Yönetim Kurulu da 25 Ekim 2017 tarih ve 156 K. sayılı kararıyla, 12 ilde pilot olarak başlatılan ve daha sonrasında Türkiye geneline yaygınlaştırılacak olan performans değerlendirmesi çerçevesinde eylem kararı aldıklarını açıkladı.

Türk Eğitim-Sen  yaptığı açıklamada okul müdürünün, meslektaşının, velinin ve öğrencinin öğretmeni değerlendireceği uygulamanın öğretmenler arasında çalışma barışını bozacağı, ayrıca böyle bir değerlendirmenin Türk milli eğitimine yarardan çok zarar vereceği kanaatiyle, üyelerimizin 2017-2018 eğitim-öğretim yılı süresince, öğretmenler için değerlendirme yapmamalarına, karar verilmiştir denildi. Kararın tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.