Türk Gençler Açığı Buldu! Instagram’da Ünlülerin Kimlik Bilgilerine Erişiliyor!

İki Türk genci Instagram’ın bir güvenlik açığını bularak bunu şirkete bildirdiler.

62732
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Instagram 5 Bin Lira Ödül Teklif Etti

İstanbul’da yaşayan 20 yaşındaki Hüseyin Çoban ve 17 yaşındaki arkadaşı Arda Kılıç adlı gençler ve arkadaşı sosyal medya devi Instagram’ın bir güvenlik açığına ulaştıklarını iddia etti. Gençlerin bulduğu güvenlik açığıyla hesabı mavi tik alan ünlülerin kimlik bilgilerine erişilebiliyor. İki Türk genci bu açığı büyük umutlarla dolu olarak Instagram’a bildirdiler. Ancak Instagram’ın 5 bin lira ödül teklifi karşısında çok şaşırdılar.

Ünlülerin TC Kimlik Numaralarına Ulaştılar

İstanbullu genç Hüseyin Çoban bir gün Instagram’da hesaplarına mavi tik almak için hesap doğrulama başvurusu yaptı. Başvuruları Instagram tarafından reddedildi. Bunun üzerine Arda Kılıç’tan yardım istedi. Yazılım konusunda bilgili olan Arda Kılıç, Instagram’da yaptığı araştırma sonucunda doğrulanarak mavi tik verilen hesap sahiplerinin TC Kimlik numaralarına ulaşabildiğini fark etti. Bu güvenli açığını bulan gençler Instagram’la iletişime geçerek durumu bildirdi. Instagram’a güvenlik açığıyla ilgili bilgilerin yer aldığı bir e – posta yolladılar.

Güncellemede Açık Kapatılacak

Instagram tarafından gelen cevap gençleri oldukça şaşırttı. Instagram cevap e – postasında gençlere teşekkür ederek 750 dolar ödül vereceğini bildirdi. Yaklaşık olarak 5 bin lira olan bu ödülü az bulan gençler şaşırdılar. Türk gençleri şimdi tüm kullanıcılar uyarıyor ve Instagram’ın yeni güncellemesi kapsamında açığın kapatılacağını söylüyorlar. Hasan Çoban ve Arda Kılıç, Instagram’ın bu açığının çok önemli olduğunu, tesadüfen ünlülerin kimlik bilgilerine ulaştıklarını belirtiyorlar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!