1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Türkiye 2018 Yaz Saati Uygulamasına Geçecek mi?
Türkiye 2018 Yaz Saati Uygulamasına Geçecek mi?

Türkiye 2018 Yaz Saati Uygulamasına Geçecek mi?

Avrupa’da 25 Mart tarihinden itibaren ülkeler yaz saati uygulamasına geçecek. Türkiye yaz saati uygulamasına geçecek mi? Saatler ileri alınacak mı?

A+A-

25 Mart 2018 tarihinden itibaren Avrupa ülkeleri yaz saati uygulamasına geçecek. Yaz saati uygulaması kapsamında ülkeler saatlerini 1 saat ileri alacaklar. Avrupa’da ki pek çok ülkenin uygulayacağı yaz saati uygulaması 28 Ekim 2018’de sona erecek ve kış saati uygulamasına geçilecek.

Avrupa ülkelerinde yaşanacak olan bu uygulamaya Türkiye katılıp katılmayacağı merak ediliyor. Söz konusu olan yaz saati uygulaması Mart ayının girmesi ile araştırılmaya başlandı. Türkiye yaz saati uygulamasına geçecek mi? Ülkemizde de saatler 1 saat ileri alınacak mı?

Bildiğiniz gibi Danıştay’ın kararı doğrultusunda kalıcı yaz saati ile ilgili karar yetkisi, TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen torba yasa tasarısına eklenen yeni bir madde ile Bakanlar Kuruluna verilmişti. Yapılan yeni düzenlemede saatlerin ileri alınması durumunun söz konusu olmadığı belirtiliyor. Diğer yandan Ülkemizde kalıcı olması belirlenen yaz saati uygulamasına geçildiği bildiriliyor. Kararın Bakanlar Kurulu tarafından düzenlenmesi durumunda 28 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Avrupa ülkeleri ile birlikte kış saati uygulamasına geçebilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.