Türkiye 2018 Yaz Saati Uygulamasına Geçecek mi?

Avrupa’da 25 Mart tarihinden itibaren ülkeler yaz saati uygulamasına geçecek. Türkiye yaz saati uygulamasına geçecek mi? Saatler ileri alınacak mı?

40504
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

25 Mart 2018 tarihinden itibaren Avrupa ülkeleri yaz saati uygulamasına geçecek. Yaz saati uygulaması kapsamında ülkeler saatlerini 1 saat ileri alacaklar. Avrupa’da ki pek çok ülkenin uygulayacağı yaz saati uygulaması 28 Ekim 2018’de sona erecek ve kış saati uygulamasına geçilecek.

Avrupa ülkelerinde yaşanacak olan bu uygulamaya Türkiye katılıp katılmayacağı merak ediliyor. Söz konusu olan yaz saati uygulaması Mart ayının girmesi ile araştırılmaya başlandı. Türkiye yaz saati uygulamasına geçecek mi? Ülkemizde de saatler 1 saat ileri alınacak mı?

Bildiğiniz gibi Danıştay’ın kararı doğrultusunda kalıcı yaz saati ile ilgili karar yetkisi, TBMM Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen torba yasa tasarısına eklenen yeni bir madde ile Bakanlar Kuruluna verilmişti. Yapılan yeni düzenlemede saatlerin ileri alınması durumunun söz konusu olmadığı belirtiliyor. Diğer yandan Ülkemizde kalıcı olması belirlenen yaz saati uygulamasına geçildiği bildiriliyor. Kararın Bakanlar Kurulu tarafından düzenlenmesi durumunda 28 Ekim 2018 tarihinde Türkiye Avrupa ülkeleri ile birlikte kış saati uygulamasına geçebilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!