1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. Türkiye Adalet Akademisi 40 Sürekli İşçi Alımı Yapacak
Türkiye Adalet Akademisi 40 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Adalet Akademisi 40 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Adalet Akademisi personel alımı ilanı 29 Ağustos 2019 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Sürekli işçi alımları kapsamında ilköğretim, önlisans ve lise mezunu 40 kamu personeli işçi alımı yapılacak. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Türkiye Adalet Akademisi 29 Ağustos 2019 tarihli resmi gazetede 40 kadroya SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI yayımladı. Sürekli işçi alımları kapsamında Türkiye Adalet Akademisi bünyesinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR aracılığıyla 40 sürekli işçi alımı yapılacaktır. My Memur olarak detayları araştıran adaylar için sizler için araştırdık.

Lise ve İlköğretim için KPSS şartı olmazken, önlisans mezuniyeti için KPSS’den 60 gerekmektedir. İşçi alımı başvuruları için şartları tutan adayların, 02 Eylül 2019 - 06 Eylül 2019 tarihleri arasında başvurularını İŞKUR Ankara İl Müdürlüğüne şahsen veya İŞKUR internet adresinden yapmaları gerekmektedir.

PERSONEL İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İlan edilen kadrolara başvuru sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (D) bendi ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Aşağıdaki ilanda yer alan kadro ve pozisyonlardaki talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacak olup, ilan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet edenlerin başvuruları kabul edilecektir.

Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmaları gerekmektedir.

Adayların Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamaları gerekmektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’de başarılı olmak ya da Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5’inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı aranan taleplerde, ön lisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Kuraya tabi asıl aday listesi; İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı liste esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı; öncelik hakkına sahip olarak başvuranların listesi ise, bu kapsamda bulunanların tamamı esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı olarak noter huzurunda kura ile belirlenecektir.

36 Temizlik Görevlisi alımı

18-35 yaş, İlköğretim veya Ortaöğretim En az İlköğretim mezunu olmak gerekiyor.

2 Bahçıvan – Peyzaj Bahçıvanı alımı

18-35 yaş, En az ortaöğretim (lise ve dengi) en çok ön lisans Meslek liselerinin; peyzaj bölümü mezunu olmak veya lise mezunu olmanın yanında bahçecilik/çiçek düzenlemeciliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak, Meslek Yüksekokulların; Peyzaj ve Süs Bitkileri bölümünden mezun olmak gerekiyor.

2 Şoför (Yolcu Taşıma) alımı

18-35 yaş, Ön lisans mezunu, Herhangi bir ön lisans mezunu olmak, En az E sınıfı (manuel vites) sürücü belgesine (2015 yılı öncesi) veya D sınıfı (manuel vites) sürücü belgesine (2015 yılı sonrası başvuru tarihi itibarıyla 3 yıldan fazla süredir) sahip olmak, Psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olmak gerekiyor.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler