1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Türkiye Adalet Akademisi Temizlik Görevlisi, Bahçıvan ve Şoför Alımı Yapacak KPSS Şartsız
Türkiye Adalet Akademisi Temizlik Görevlisi, Bahçıvan ve Şoför Alımı Yapacak KPSS Şartsız

Türkiye Adalet Akademisi Temizlik Görevlisi, Bahçıvan ve Şoför Alımı Yapacak KPSS Şartsız

Türkiye Adalet Akademisi kamu personeli alımı kapsamında daimi işçi alımı yapacak. Bahçıvan alımı ve temizlik personeli alımı KPSS şartsız olurken, Şoför alımı KPSS en az 60 puan olacak.

A+A-

Türkiye Adalet Akademisi işçi alımı yapacak. Türkiye Adalet Akademisi tarafından yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre en az ilkokul mezunu olmak üzere toplam 40 işçi alınacak.

Türkiye Adalet Akademisi İŞKUR iş ilanları kapsamında yayınladığı sürekli işçi yani daimi işçi alımı ilanı ile  temizlik görevlisi, bahçıvan ve şoför alımı yapacak. Toplam 40 kişinin alınacağını ilan eden Türkiye Adalet Akademisi en az ilköğretim mezunu personel alacak.

İlan edilen kadrolara başvuru sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin birinci fıkrasının (D) bendi ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek.

İlköğretim mezunu olan adaylar kuraya tabi tutulurken, lise mezunu ve ön lisans mezunu olan adayların KPSS sınavından en az 60 puan almış olması gerekiyor. ( Temizlik görevlisi ve Bahçıvan için KPSS şartı aranmıyor) Kura çekimi 17/09/2019 tarihinde saat 10.00’da Türkiye Adalet Akademisi Sosyal Tesisinde noter huzurunda asıl ve yedek aday belirleme şeklinde yapılacak.

Başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden yada İŞKUR Ankara üzerinden gerçekleştirilecek

ATANMA HAKKI KAZANAN İŞÇİLERE İŞE BAŞLATILDIĞI YIL İÇİN GÜNLÜK ÜCRET;

- Temizlik Görevlisi ve Peyzaj Bahçıvanı pozisyonunda istihdam edilecek işçilere 2019 yılı için günlük brüt 91,02 (doksan bir lira iki kuruş ),

- Şoför (Yolcu Taşıma), pozisyonunda istihdam edilecek işçilere 2019 yılı için günlük brüt 106,84 (yüz altı lira seksen dört kuruş),

Her yılın ocak ve temmuz aylarında toplu iş sözleşmesi imzalanana kadar bu ücretler % 4 zam yapılarak ödenecek. 2020 yılı Ocak ayı ve sonrası işe başlamaları durumunda 2019 yılı için belirlenen günlük brüt ücrete % 4 zam yapılmak suretiyle günlük brüt ücret belirlenecek. Ödenen aylık ücret asgari ücretin altında kaldığı takdirde ilgili mevzuat kurallarına göre asgari ücret oranında ödeme yapılacak.

Ayrıca toplu iş sözleşmesine kadar brüt 5 (beş) Türk lirası yemek, 11.20 (on bir lira yirmi kuruş) Türk lirası yol ücreti ödenecek.

Mülakata Çağırılacaklardan İstenilecek Belgeler

  1. İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)
  2. Öğrenim Belgesi (Diploma, Ustalık, Kalfalık Belgesi)
  3. Adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir),
  4. Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir)

Atamaya Hak Kazananlardan İstenilecek Belgeler

  1. Nüfus   cüzdanı fotokopisi,
  2. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Fotoğraflı, bilgisayar ile doldurulacak).
  3. Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu istenecektir.

ALINACAK PERSONEL SAYILARI LİSTESİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
8 Yorum
İlgili Haberler