1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Kadrolu 9 Memur Alımı Yapacak
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Kadrolu 9 Memur Alımı Yapacak

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Kadrolu 9 Memur Alımı Yapacak

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından 9 kadrolu personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. Atom enerjisi uzman yardımcılığı için sınav duyurusu ve şartlarına dair detaylar için tıklayınız.

A+A-

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından atom enerjisi uzman yardımcılığı yarışma sınavı yapılacak. Kurumun merkez teşkilatı kadrolarında görev yapmak üzere, Atom Enerjisi Uzmanlığı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde aşağıda belirtilen branşlarda Genel İdare Hizmetler sınıfından 9 uncu derece kadroya yarışma sınavı ile 9 (dokuz) Atom Enerjisi Uzman Yardımcısı alınacaktır.

2 Nükleer Enerji Mühendisliği, 1 Makine Mühendisliği, 2 İnşaat Mühendisliği, 2 Endüstri Mühendisliği için KPSS P1’den 70 şartı gerekirken 2 Hukuk alanında alım için KPSS P4 70 puan şartı aranıyor. Başvurular 8 Ocak 2018’e kadar alınacak.

Memur alımı sınavına başvuru şartları; Atom Enerjisi Uzman Yardımcılığı yarışma sınavına katılmak için aşağıdaki şartlar aranmaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) (Lisans); 5 inci grup için KPSS P4, diğer gruplar için KPSS P1 puan türünden asgari 70 puan almış olmak,

İngilizce veya Rusça veya Japonca dilinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavından (YDS) en az C seviyesinde veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak ya da KPSS yabancı dil bölümü İngilizce sorularının %70’ine doğru cevap vermiş olmak,

Yukarıdaki tabloda belirtilen 5 inci grup için en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültesi, diğer gruplar için en az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik programları ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.