1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Eski Hükümlü Personel Alacak
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Eski Hükümlü Personel Alacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Eski Hükümlü Personel Alacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Eski Hükümlü Personel Alacak

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) yayınladığı ilan ile Sivas Beton Travers Fabrikası Müdürlüğüne Alınacak Eski Hükümlü Veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan İşçi alımı yapacağını duyurdu. İşte Hükümlü alımı ile alakalı Şartlari ve Gerekli belgeler;

Sivas Beton Travers Fabrikası Müdürlüğüne Alınacak Eski Hükümlü Veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan İşçi Talebemiz İçin Genel Şartlar Ve Notlar

1-         Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı sanat kolunda çalıştırılmak üzere işe alınacak eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçilerde, yük ve yolcu taşımacılığının birlikte yapıldığı raylı sistemlerde yol bakım ve onarım işlerinde en az 6 ay tecrübeli olmak şartı aranmaktadır.

Adaylar çalışmalarını işyerinden alacakları yazı, SSK sicil numarası ile SSK işyeri sicil numarasının yazılı olduğu hizmet belgesi ve SSK hizmet dökümüyle belgeleyecektir.

Tecrübe şartı istenen taleplerimize başvuru yapan adaylar, bunu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayarak haklarında tutanak düzenlenecek ve Türkiye Çalışma ve İş Kurumuna gerekli şartları taşımadığı için başvurusunun kabul edilmediği bildirilecektir.

2-         İŞKUR’ca bildirilen listede yer alacak adayların adreslerine tebligat gönderilecektir.

3-         İŞKUR’ca bildirilen listede yer alacak adaylar sözlü sınava katılmak için. 14.08.2014 tarihinde yukarıda istenilen belgelerle;

Nüfus cüzdanı fotokopisi veya nüfûs kayıt örneği,

T.C. Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile Türkiye Web adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.),

Öğrenim belgesi,

Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir),

Eski Hükümlü Belgesi (Cumhuriyet Savcılığından),

Terörle Mücadelede Malul Savılmayacak Şekilde Yaralananlardan (askeri hastanelerce kendilerine verilen sağlık kumlu raporu ve terörle mücadelede yaralandığım gösteren komutanlık yazısı),

Evraklarının (onaysız fotokopileri olabilir) ve 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu (web sitesinde yayınlanacaktır.) eksiksiz olarak doldurarak TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altmdağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava almm ayacaktır.

4-         Evrak teslimi yapan adayların talebin 3 katı veya altında olması durumunda Noter huzurunda kura çekimi yapılmayacaktır.

5-         Nihai listede bulunup, evrak teslimi yapan adayların talebin 3 katından fazla olması durumunda, sözlü sınava katılacaklar 21.08.2014 tarihinde saat 10.00 da Noter huzurunda kura çekimi ile belirlenecektir.

6-         Sözlü sınavı 28.08.2014 tarihinde saat 10.00 da TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altmdağ/ANKARA adresinde yapılacaktır.

7-         Teşekkülümüzde görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacak ve deneme süresi 4 ay dır.

8-         Sözlü sınavını kazanan adaylardan, tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden Sağlık Kumlu Raporu istenecektir.

Sağlık kurulu raporunda;Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş),Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış),İşitme muayenesi yapılmış ( Odiyometri sonucu saf ses ortalaması fısıltıyı kaç metreden duyduğu belirtilmiş olacaktır.)

Alınan sağlık kumlu raporu, Bölge Sağlık Müdürlüklerince Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi uyarınca incelenecek, sağlık durumları uygun olmayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.