1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'na 3713 Kapsamında Memur Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında ataması yapılanlar için gerekli belgeler ve son teslim tarihi açıklandı. İşte tüm detaylar.

A+A-

22 Ağustos 2017 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında atama kurası ile yerleşen adaylardan istenen belgeler Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yayıma girdi. Ataması yapılanlar belgelerini 19 Eylül 2017 tarihine kadar aşağıdaki duyuru metninde yer alan birime ulaştırmaları gerekiyor.

 

Gerekli belgeler şunlardır:

Atama başvuru formu, diploma veya geçici mezuniyet belgesi, yurtdışında okuyanlar için denkli belgesi, fotoğraf, mal bildirim beyannamesi, 18 yaşından küçükler için kaza-i rüşt kararı, askerlik durum belgesi (halen askerde olanlar için gerekli dilekçe ile başvuru), güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu istenmektedir. Tüm belgelerle ilgili detaylar aşağıdaki duyuru metninde bulabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

Belgelerin teslim tarihi 19 Eylül 2017 olarak açıklandığını belirtmiştik. Belgeler atamanızın yapıldığı veya bulunduğunuz ilde yer alan İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne bizzat teslim edilmesi gerekiyor. Ataması yapılanlara nüfus kaydında yer alan adresler tebligat adresi kabul edileceği belirtildi. Ayrıca 657 Devlet Memurları Kanunu 48. maddesinde yer alan devlet memurluğuna girişte yer alan genel şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

 

Hali hazırda ataması yapılıp da askerde bulunanlar için başvuru süresi içerisinde dilekçe ile birlikte askerlik durum belgelerini İl Halk Sağlığı Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. Askerde olanlar sadece dilekçe ve askerlik durum belgelerini vermeleri yeterli olacaktır denildi. Gerekli belgelerin yer aldığı duyuru için TIKLAYINIZ.

Bknz: Personel Sağlık - Sağlık Personeli Haberleri

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.