Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yurt Dışına Altı Personel Göndermek İçin Şartları Yayımladı

Sağlık Bakanlığı, “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu” yetiştirilmek amacıyla yurt dışına 6 personel gönderecek. Yurt dışına gönderilecek personeller için usul ve esaslar ile başvuru tarihlerini içeren detaylı haberimiz için tıklayınız.

44419
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yetiştirilmek amacıyla yurt dışına gönderilecek devlet memurları hakkında yönetmelik çerçevesinden 2018 yılı için yurt dışına gönderilecek 6 personeli seçmek için usul ve esaslar yayımlandı. Başvurular 20 Temmuz’a kadar aşağıdaki dosyalarda belirtilen şekilde yapılacaktır.

Yurt dışına gönderilecek adaylarda aranan genel şartlar; Kontenjanlarda belirtilen konulara ilişkin meslek dallarında yüksek öğrenimini bitirmiş ve bu meslekte adaylık dahil en az üç yıl çalışmış olmak, Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak (2018 yılı içinde askerlikle ilişkisinin olmadığını belgelemeli), 50 yaşını tamamlamamış olmak gerekiyor.

Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak gerekiyor.

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 70 (YDS-C) veya TOEFLİBT en az (84), Almanca ve Fransızca için ise ilgili ülke kurumlarının (eşdeğerliliği kabul edilmiş) yaptığı sınavlarda alınan belgeye sahip olmak. (Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri en az (B2) (Yurt dışına gönderileceklerin yabancı dil bilgisi düzeyini gösterir başarı belgelerinin,  20 Temmuz 2016 – 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınmış olması gerekmektedir.)

Hastalık sebebiyle eğitim ve öğrenimini gerçekleştiremeyeceği genel hükümler çerçevesinde hastalık raporuyla tespit edilenler hariç, bu Yönetmelik hükümlerine göre geri çağrılmamış olmak, Yurt dışı öğrenimini bitirdikten sonra yurda dönüşlerinde, Kurumun uygun gördüğü yer ve görevde, yurt dışında kalınan sürenin iki katı kadar mecburi hizmet yapmayı kabul etmek gerekiyor.

Adaylarda Aranılacak Özel Şartlar; Kontenjan listesinde “Sınıf” başlıklı bölümde belirtilen; “S.H.S.” Sağlık Hizmetleri Sınıfında çalışanları, “G.İ.H.S.” Genel İdari Hizmetler Sınıfında çalışanları, “T.H.S.” Teknik Hizmetler Sınıfında çalışanları göstermektedir.

Duyuru üst yazısı için TIKLAYINIZ. Duyuru usul ve esasları için TIKLAYINIZ. Kontenjan listesi için TIKLAYINIZ. Başvuru (Bilgi) formu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yurt Dışına Altı Personel Göndermek İçin Şartları Yayımladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!