1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yurt Dışına Altı Personel Göndermek İçin Şartları Yayımladı
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yurt Dışına Altı Personel Göndermek İçin Şartları Yayımladı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Yurt Dışına Altı Personel Göndermek İçin Şartları Yayımladı

Sağlık Bakanlığı, “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu” yetiştirilmek amacıyla yurt dışına 6 personel gönderecek. Yurt dışına gönderilecek personeller için usul ve esaslar ile başvuru tarihlerini içeren detaylı haberimiz için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yetiştirilmek amacıyla yurt dışına gönderilecek devlet memurları hakkında yönetmelik çerçevesinden 2018 yılı için yurt dışına gönderilecek 6 personeli seçmek için usul ve esaslar yayımlandı. Başvurular 20 Temmuz’a kadar aşağıdaki dosyalarda belirtilen şekilde yapılacaktır.

Yurt dışına gönderilecek adaylarda aranan genel şartlar; Kontenjanlarda belirtilen konulara ilişkin meslek dallarında yüksek öğrenimini bitirmiş ve bu meslekte adaylık dahil en az üç yıl çalışmış olmak, Son üç yıl içinde kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını almamış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak (2018 yılı içinde askerlikle ilişkisinin olmadığını belgelemeli), 50 yaşını tamamlamamış olmak gerekiyor.

Daha önce yurt içinde aynı konuda veya yurt dışında aynı düzeyde eğitim veya öğrenim görmemiş olmak gerekiyor.

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 70 (YDS-C) veya TOEFLİBT en az (84), Almanca ve Fransızca için ise ilgili ülke kurumlarının (eşdeğerliliği kabul edilmiş) yaptığı sınavlarda alınan belgeye sahip olmak. (Avrupa Ortak Dil Çerçevesi Seviyeleri en az (B2) (Yurt dışına gönderileceklerin yabancı dil bilgisi düzeyini gösterir başarı belgelerinin,  20 Temmuz 2016 – 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında alınmış olması gerekmektedir.)

Hastalık sebebiyle eğitim ve öğrenimini gerçekleştiremeyeceği genel hükümler çerçevesinde hastalık raporuyla tespit edilenler hariç, bu Yönetmelik hükümlerine göre geri çağrılmamış olmak, Yurt dışı öğrenimini bitirdikten sonra yurda dönüşlerinde, Kurumun uygun gördüğü yer ve görevde, yurt dışında kalınan sürenin iki katı kadar mecburi hizmet yapmayı kabul etmek gerekiyor.

Adaylarda Aranılacak Özel Şartlar; Kontenjan listesinde “Sınıf” başlıklı bölümde belirtilen; “S.H.S.” Sağlık Hizmetleri Sınıfında çalışanları, “G.İ.H.S.” Genel İdari Hizmetler Sınıfında çalışanları, “T.H.S.” Teknik Hizmetler Sınıfında çalışanları göstermektedir.

Duyuru üst yazısı için TIKLAYINIZ. Duyuru usul ve esasları için TIKLAYINIZ. Kontenjan listesi için TIKLAYINIZ. Başvuru (Bilgi) formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler