1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Türkiye İnsan Hakları Kurumu Uzman Personel Alım İlanı
Türkiye İnsan Hakları Kurumu Uzman Personel Alım İlanı

Türkiye İnsan Hakları Kurumu Uzman Personel Alım İlanı

Türkiye İnsan Hakları Kurumu Uzman Personel Alım İlanı Başvuru Şartları ile Sınav Tarihi Belli Oldu ...

A+A-

Türkiye İnsan Hakları Kurumu Uzman Personel Alım İlanı Başvuru Şartları ile Sınav Tarihi Belli Oldu. İlana göre; 

-En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olmak,

-2013 veya 2014 yıllarında yapılan KPSS'de; KPSSP21, KPSSP30, KPSSP36, KPSSP47, KPSSP74, KPSSP86, KPSSP88, KPSSP95, KPSSP103, KPSSP114 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almak,

Sınava ön başvurular 5-14 Kasım 2014 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacaktır. Sıralamaya giren ve sınav ücretini yatıran adaylar başvurularını, 20-28 Kasım 2014 tarihleri arasında elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri tarafından yapılacaktır.

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 20 Aralık 2014 Cumartesi günü, saat 09.30'da Ankara'da yapılacaktır. Sınav süresi 2 saat olacaktır. Sözlü sınavın yapılacağı yer, gün ve saat ise sözlü sınav tarihinden en az on beş gün önce TİHK'in resmi internet sitesinde ve hizmet binasında duyurulacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.