1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Türkiye İş Kurumu İŞKUR Boş Memur Kadroları Açıklandı
Türkiye İş Kurumu İŞKUR Boş Memur Kadroları Açıklandı

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Boş Memur Kadroları Açıklandı

Türkiye İş Kurumu boş memur kadroları belli oldu. Memur alımı için önemli olan boş memur kadroları açıklandı. Performans programındaki bilgilere göre İŞKUR personel alımında kaynak olabilecek boş kadrolar duyuruldu.

A+A-

Türkiye İş Kurumu memur kadroları belli oldu. Kurumun 2018 yılı performans programı incelendiğinde, dolu ve boş kadroların bir tablo halinde verildiği görülüyor. İŞKUR memur alımı konusunda kaynak teşkil edebilecek olan boş kadroları haberimizde inceledik.

Performans programında, insan kaynakları durumu başlığı altında İŞKUR personel durumu belirtiliyor. Kadro durumu tablosunda yer alan bilgilere göre Türkiye İş Kurumu bünyesinde 11.204 kadro bulunuyor. Bunlardan 7.562’si dolu iken, 7 bin 461 kadrolu ve 101 sözleşmeli personel bulunuyor. Personelin çoğu taşra teşkilatında görev yapıyor.

İŞKUR boş kadroları ise 3 bin 642 olarak belirlendi. Boş kadrolardan 3 bin 146’sı kadrolu, 496’sı sözleşmeli personel için bulunuyor. Merkez teşkilatında 515 kadrolu, 14 sözleşmeli personel kadrosu; taşrada ise 2 bin 631 kadrolu, 482 sözleşmeli personel kadrosu boş bulunuyor.

İŞKUR boş memur kadroları, kurumun personel ihtiyacını ve kendisine ihdas edilmiş kadroları görebilmek açısından önem taşıyor. Kuruma bu sayıda kadronun ihdas edilmesi, kesinlik personel alımı olacağı anlamına gelmese de bir öncelik sunabilir. İŞKUR’un 2018 yılında 3 binden fazla kamu personeli alımı planı olduğunu da hatırlatmak isteriz. İŞKUR 2018 yılı performans programı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum