1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu yazı Gönderdi %70 Oranı Kalktı
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu yazı Gönderdi %70 Oranı Kalktı

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu yazı Gönderdi %70 Oranı Kalktı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Hukuk Müşavirliği; 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine gönderdi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Hukuk Müşavirliği; Sözleşmeli uzman ve büro görevlisi konulu olarak 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine gönderdi.

Gönderdiği yazı ile Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edilmiş bulunan uzman ve büro görevlisi pozisyonunun % 70' i oranında sözleşme imzalanabileceğine ilişkin olarak ilgi Genelge ile getirilen sınırlamanın tahsis olunan pozisyonların tamamı üzerinden sözleşme imzalanabilmesi hususunda alınan kararı  belirtti. Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerine gönderilen yazı ile Kurum Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova imzalı olur aşağıdaki gibidir.

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

Hukuk Müşavirliği

Sayı    : 89432283-601.02/


Konu : Sözleşmeli uzman ve büro görevlisi

İLGİ: 21.02.2013 tarihli ve 1518 sayılı Genelge.

Kamu Hastane Birliklerinde Çalıştırılacak Sözleşmeli Uzman ve Büro Görevlilerinin işe Alınma ve Birliklere Dağılımına İlişkin Usûl ve Esaslar" hakkında Yönerge eki EK-1 sayılı Cetvel ile her bir Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edilmiş bulunan uzman ve büro görevlisi pozisyonunun % 70' i oranında sözleşme imzalanabileceğine ilişkin olarak ilgi Genelge ile getirilen sınırlamanın kaldırılarak, tahsis olunan pozisyonların tamamı üzerinden sözleşme imzalanabilmesi hususunda Kurum Başkanlık Makamı'ndan alınan 08/07/2014 tarihli ve 5221 sayılı Onay ilişikte gönderilmiştir.

14/02/2013 tarihli ve (1279) sayılı Bakan Onayı ile yürürlüğe konulan Kamu Hastane Birliklerinde Çalıştırılacak Sözleşmeli Uzman ve Büro Görevlilerinin İşe Alınma ve Birliklere Dağılımına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönerge' de bir kısım değişiklikler yapılacak olup, özellikle programcı ve çözümleyici branşlarında istihdam edilecek uzmanlara yönelik yapılacak yeni düzenlemelere müsteniden, bu hususta verilecek yeni bir yazılı talimata kadar programcı ve çözümleyici branşlarında uzman sözleşmesi imzalanması yoluna gidilmemesi,

Diğer taraftan;

a)                  Birliklerde oluşturulacak muhasebe birimlerinde, muhasebe hizmetlerinin
yürütülmesinden sorumlu olarak sözleşmeli uzman statüsünde l(bir) uzmanın istihdam
olunacağı,

b)     Büyükşehirlerdeki birliklerdeki muhasebe birimlerinde, muhasebe hizmetlerinin
yürütülmesinden sorumlu uzmanın görevlerini yerine getirmesinde muhasebe yetkilisine
yardımcı olmak üzere sözleşmeli uzman statüsünde en az l(bir) muhasebe yetkilisi
yardımcısının görevlendirileceği, bu sayının yetersiz görülmesi halinde, bir yılda üretilen fış
sayısı dikkate alınarak, 40.000 (kırkbin) yevmiye ye bir muhasebe yetkilisi yardımcısı karşılık
gelmek üzere bu sayının arttırılabileceği,

c)       Diğer şehirlerdeki birliklerde de 40.000(kırkbin) yevmiye ye karşılık bir sözleşmeli
uzmanın muhasebe yetkilisi yardımcısı olarak görevlendirileceği,

Hususlarının da yeni uzmanlık sözleşmelerinin imzalanması safhalarında dikkate alınması suretiyle ilgi Genelge ve ekli Makam Onayı çerçevesinde gereğinin ifasını rica ederim.

 

 

 

EKLER:

EK-1 Makam Onayı

DAĞITIM:

88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU

Hukuk Müşavirliği


Konu : Sözleşmeli uzman ve büro görevlisi

KURUM BAŞKANLIK MAKAMINA

Kamu hastane birliklerinde çalıştırılacak sözleşmeli uzman ve büro görevlilerinin işe alınma ve birliklere dağılımına ilişkin usûl ve esasları belirlemek maksadıyla hazırlanan, "Kamu Hastane Birliklerinde Çalıştırılacak Sözleşmeli Uzman ve Büro Görevlilerinin İşe Alınma ve Birliklere Dağılımına İlişkin Usûl ve Esaslar" hakkında Yönerge Bakanlık Makamının 14.02.2013 tarihli ve 1279 sayılı Onayı ile yürürlüğe konulmuş olup; 21.02.2013 tarihli ve 1518 sayılı Genelge ile de, Yönerge eki EK-1 sayılı Cetvel ile her bir Kamu Hastaneleri Birliğine tahsis edilmiş bulunan uzman ve büro görevlisi pozisyonun % 70' ini geçmemek üzere sadece Kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak istihdam edilmekte bulunanlar ile sözleşme imzalanması cihetine gidileceği hususu tâmîm edilmiş idi.

Birlikler nezdinde tahsis olunan sözleşmeli uzman ve büro görevlisi sayısının % 70' i oranında sözleşme imzalanabileceğine ilişkin olarak mezkûr Genelge ile getirilen sınırlamanın kaldırılarak, tahsis olunan pozisyonların tamamı üzerinden sözleşme imzalanabilmesi hususunu tensiplerine arz ederim.

Av. Erol DEMİRCİ Birinci Hukuk Müşaviri

OLUR. .../06/2014

Uzm. Dr. Zafer ÇUKUROVA

Kurum Başkanı

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.