1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Türkiye Kamu-Sen’den Evde Kal Çağrısı
Türkiye Kamu-Sen’den Evde Kal Çağrısı

Türkiye Kamu-Sen’den Evde Kal Çağrısı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Çankaya Köşkünde yapılan Cumhurbaşkanlığı Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Korona Virüs salgını ile ilgili Türkiye Kamu-Sen’in aldığı kararlara ilişkin bir basın açıklaması yapıldı.. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından koronavirüsle ilgili olarak önemli mesajlar yayımlandı. Koronavirüs’le mücadele kapsamında açıklama yapan Genel Başkan Kahveci’nin mücadele kapsamındaki ifadeleri şu şekildedir: Malumunuz olduğu üzere ülkemiz küresel ölçekte bir tehditle karşı karşıyadır.

- Korona virüs tehlikesine karşı devletimiz bir dizi tedbirleri hayata geçirmiş durumdadır. Geçen gün Çankaya Köşkü'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Eşgüdüm Toplantısı'nda da konu tüm yönleriyle değerlendirilmiş ve çeşitli tedbirler hayata geçirilmiştir. Hiç şüphe yoktur ki, alınan bu tedbirlerin sağlayacağı fayda, vatandaşlarımızın ikaz ve yönlendirmelere riayet etmesiyle doğru orantılı olacaktır.

Türkiye Kamu-Sen’in bu kapsamda toplumun doğru bilgilendirilmesi anlamında gayret ortaya koyacak ve topluma örnek teşkil edecek bir pozisyon alacaktır denildi. Türkiye Kamu Sen toplumda bir panik havası oluşturulmasına müsaade etmeden, Devletimizin aldığı tedbirlerin hayata geçirilmesi anlamında üzerine düşen görevi yerine getireceği belirtildi.

MÜMKÜN OLDUĞUNCA EVLERİNİZDE KALIN, TEMASTAN KAÇININ

Bu noktada, Sayın Cumhurbaşkanı'nın “Mümkün olduğunca evlerinizde kalın, temastan kaçının” söylemlerini dikkate alarak, bizde alınan kararlara harfiyen riayet etmenin gerekliliğinin altını bir kez daha çiziyor, resmi açıklamalar dışında yapılan haber ve söylemlere itimat edilmemesini ve her bir vatandaşımızın mümkün olduğunca evlerinden çıkmamaları noktasında tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz.

TOPLUMA ÖRNEK TEŞKİL ETMEK amacıyla, insanlarımızın birbirleriyle mümkün mertebe az temas sağlaması için KENDİ İLAVE TEDBİRLERİMİZİ de hayata geçireceğiz açıklamasında bulunuldu. Bu bağlamda;

- sendikal toplantılarımıza ara veriyor,

- ziyaretlerimizi en asgari düzeye çekiyoruz.

Virüsün bulaşıcılığını en aza indirmek amacıyla insanlarımızın birbirleriyle temasını asgariye indirme tedbirleri kapsamında;

- lokal ve dinlenme salonlarımızı kapattığımızı ve ayrıca hizmet binalarımıza ziyaretlerin asgariye indirilmesi gerektiğini, telefon ve elektronik haberleşme vasıtalarıyla hizmetlerin yürütüleceğini üyelerimize duyuruyoruz denildi.

Tabii ki paniğe izin vermeyeceğiz fakat asla rehavete de düşmeyeceğiz. Türkiye Kamu-Sen, ülkemizin karşı karşıya olduğu tehlikenin şuurundadır ve bir güven kapısı olarak topluma karşı sorumluluğunu eksiksiz yerine getirecektir denildi.

Türkiye Kamu-Sen olarak, her milli meselede olduğu gibi, “önce ülkem” anlayışıyla kişisel ve kurumsal tüm önceliklerimizi tali hususlar olarak kabul edecek ve milletimizin sıhhatine karşı oluşan bu küresel tehdit karşısında da milli duruşumuzu örnek teşkil edecek şekilde ortaya koyacağız.

Milletimizin ve Devletimizin ihtiyaç duyduğu her zaman, değil elini gövdesini taşın altına koyan her bir dava arkadaşımdan ve bu süreçte kendi canlarını hiçe sayarak üstün gayret ve çaba gösteren sağlık çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Gayret devletten, tedbir milletten, takdir Yaradan’dan denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler