Türkiye Rusya Uçuşları 4 Ay Sonra Tekrar Başladı

Koronavirüs pandemisi süresince uluslararası uçuşların durdurulmasının ardından, normalleşme süresi ile beraber Türkiye ve Rusya uçuşları tekrardan başladı.

65873
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kademeli ve sınırlı olarak başlayan uçuşlar çerçevesinde 4 aylık bir aranın ardından, Türkiye ve Rusya arasındaki uçuşlar tekrardan başladı.

Türk Hava Yolları’nın taşıdığı Rus turistleri kapsayan uçak, yeni İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

Normalleşme adımları kapsamında kısıtlı olarak başlayan ülkeler arası uçuş listesine Rusya da dahil edilmişti. Nitekim 4 aylık bir aranın ardından iki ülke arasındaki seyahatler tekrardan başlamış oldu.

Bugün tekrardan başlayan uçuşların ardından ilk uçak Moskova’dan İstanbul’a indi. TK412 sefer sayılı Türk Hava Yolları uçağı, sabaha karşı 05.00’da İstanbul Havalimanı’na ulaştı.

Aylar sonra havalanan uçak Moskova’dan İstanbul’a inişini gerçekleştirdi. 4 aylık ara sonrasında ilk kez uçak yolculuğu yapan Rus turistler, İstanbul Havalimanı’nda terminale giriş yaptı. Terminalden termal kamera eşliğinde geçen yolcular, pasaport işlemlerini tamamladı ve Türkiye’ye giriş yaptı.

Mart ayından bu yana durdurulan uçuşların ardından Türkiye ve Rusya arasında mutabakat imzalanmıştı.

Ülkeler arası anlaşma kapsamında, kısıtlı sayıda uçuş seferleri ile normalleşme sürecine iki ülke de dahil olmaya başladı. Bu anlamda da yapılan ilk uçuş sonrasında, 180 yolculuk kapasitenin tamamı doldu. 180 yolcu, 4 aydan sonra ilk defa Rusya ve Türkiye arasındaki uçuş ile ülkeler arası seyahat etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0