1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 16 Ocak 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik değişikliğine dair detaylar haberimizdedir.

A+A-

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından yapılan 16 Ocak 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan Türkiye Taşkömürü Kurumu personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikle ilgili detaylar şu şekildedir.

Görevde yükselme sınavına tabi olmadan yapılacak atamalarda aranılacak özel şartlar maddesinde yer alan İç Denetçi kadrosuna yapılacak atamalardaki şartlarda değişiklik yapıldı.

Eski hüküm; Kurumda fiili olarak Müessese Müdürü, Müessese Müdür Yardımcısı, İşletme Müdürü, Şube Müdürü, Başuzman, Şef, Uzman, Başmühendis, Teknik Uzman kadro/pozisyonlarında en az iki yıl görev yapmış olmak kaydıyla en az on hizmet yılını doldurmuş olmak gerekiyordu.

Yeni hüküm; Kurumda en az iki yıl görev yapmış olmak kaydı ile 1-4 üncü dereceli kadrolara yapılacak atamalarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendindeki hizmet şartlarını taşımak, daha alt dereceli kadrolara yapılacak atamalarda ise en az beş yıl hizmet yılını doldurmuş olmak olarak değiştirildi.

Yürürlükten kaldırılan şart; 2014/6842 tarihli ve 30 Eylül 2014 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının Genel Yatırım ve Finansman Programının 24 üncü maddesinde belirtilen sertifikalardan birine sahip olmak gerekmekteydi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.