1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Türkiye Vagon Sanayii Sözleşmeli Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı
Türkiye Vagon Sanayii Sözleşmeli Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı

Türkiye Vagon Sanayii Sözleşmeli Personel Alımı Yönetmeliği Yayımlandı

TCDD’ye bağlı Türkiye Vagon Sanayii kamu personeli alımı yönetmeliği yayımlandı. TÜVASAŞ sözleşmeli mühendis personel alımı sınav ve atama hususlarında yönetmelikle esaslar belirlendi.

A+A-

TCDD’ye bağlı Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi (TÜVASAŞ) Milli Tren Projesinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Mühendisler Hakkındaki Sınav Ve Atama Yönetmeliği yayımlandı. 27 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikte sözleşmeli mühendis pozisyonuna yapılacak personel alımı hakkında usül ve esaslar belirlendi.

Giriş sınavı başvuru şartları

TÜVASAŞ sözleşmeli mühendis alımlarında aranacak şartlar yönetmelikte yer aldı. Buna göre adayların ilk olarak 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları gerekecek. Ayrıca ihtiyaca göre başvuru ilanında belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olmak şart aranacak.

Adaylarda KPSS şartı aranacak. Adayların süresi dolmamış KPSS P3 puan türünden, ilanda belirtilecek asgari puanı almış olmaları gerekecek. KPSS şartının 60 ya da 70 olarak belirlenmesi bekleniyor.

TCDD’ye bağlı faaliyet gösteren Türkiye Vagon Sanayiine, Milli Tren Projesi kapsamında yapılacak sözleşmeli mühendis alımları iki sınavlı aşamadan oluşacak. Yönetmeliğe göre adaylar yazılı ve sözlü giriş sınavlarının ardından istihdam edilecek. Bu yönetmelik, yakında çıkması beklenen TCDD 1118 kamu personeli alımı için bir sinyal olarak görülebilir. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler