Türkiye Varlık Fonu, Tahvil İhracına Çıkıyor

Türkiye Varlık Fonu CEO’su Zafer Sönmez, 2021 yılında uluslararası piyasalarda tahvil ihracı ve Türkiye Varlık Fonu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

73741
Daha Fazla Göster

Türkiye Varlık Fonu, 2021 yılına hareketli bir giriş yaparak uluslararası piyasaları hedef almayı planlıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde Ekim ayında 5 yıl vadeli dolar cinsi tahvil ihracı adına yatırımcılarla toplantı düzenleyen Türkiye Varlık Fonu, bu görüşmelere rağmen istediği ihracı gerçekleştirememişti. TVF CEO’su Zafer Sönmez, konuyla ilgili olarak BloombergHT ekranlarına çıkarak yaptığı konuşmada 2019 yılındaki görüşmelere ve 2021 hedeflerine dair önemli mesajlar verdi, atılacak adımlardan bahsetti.

Bono Sürecine Giriş

2021 yılı hedefleri ile ilgili mesajlar veren Zafer Sönmez, TVF olarak 2021 yılında tekrardan bono sürecine gireceklerini vurguladı. Türkiye Varlık Fonu olarak her yıl düzenli bir şekilde olmasa da 18 ile 24 ayda bir olmak üzere bono ihracı gerçekleştirmeyi düşündüklerini belirten Sönmez, TVF’nin yatırımlarını fonlamak adına ihraçlarla sağlanan kaynağın kullanılacağını söyledi.

Katar’dan 200 Milyon Dolar

Borsa İstanbul’un geçen hafta yüzde 10’luk bölümünün Katar Yatırım Otoritesi’ne devri ile ilgili de konuşan Sönmez, bu devirden 200 milyon dolar değerindeki ödemeyi TVF hesaplarına aldıklarını söyledi. Geçmiş dönemlerde EBRD’in borsa payını Katar Yatırım Otoritesi’ne gerçekleştirilen satıştan çok daha düşük bir tutara aldıklarını söyleyen Sönmez, Borsa İstanbul’un 2 yıl içinde halka arzının da planlar arasında olduğunu belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Varlık Fonu, Tahvil İhracına Çıkıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!