Türkiye ve Azerbaycan’dan Ortak Karar

Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki gerilim hala devam ederken, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki işbirliği Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

65587
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki ülke arasındaki gerilim bir süredir artarak sürerken Azerbaycan Savunma Bakanlığı önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Türkiye ile Kara ve Hava Kuvvetleri ortaklığında geniş çaplı bir askeri tatbikat düzenleneceği açıklandı.

Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destek Ermenistan ile olan gerilimin başlamasından bu yana bilinirken, askeri tatbikat konusunda da destek verilecek.

Bakan Açıklamıştı

Türkiye ve Azerbaycan arasında uzun yıllardır devam eden sıcak ilişkiler, Ermenistan ile olan gerilim sırasında da destek olarak gün yüzüne çıkacak. Türkiye’de bakanlar, gerilimin başladığı günden bu yana “İki Millet Tek Devlet” söylemlerini sürekli olarak dile getirdi. Bu bağlamda da yapılacak olan büyük çaplı tatbikat iki ülkenin kara ve hava kuvvetleri tarafından gerçekleştirilecek.

29 Temmuz’da Başlıyor

Hava kuvvetleri tarafından başlatılacak tatbikat ile ilgili başlangıç ve bitiş tarihleri de netleşmeye devam ediyor. 29 Temmuz 2020’de başlayacak olan Hava Kuvvetleri tatbikatı, 10 Ağustos’a kadar devam edecek. Türkiye ve Azerbaycan’ın savaş uçaklarının doğrudan dahil olacağı tatbikat Bakü, Nahçıvan, Gence, Yevlah ve Kürdemir’de sürecek.

Kara kuvvetleri ise 1 Ağustos 2020 tarihinde tatbikata başlayarak 5 Ağustos’a kadar bu tatbikata devam edecek. Çeşitli emirlerin icra edileceği tatbikatta zırhlı araçlar, top ve havanlar yer alacak. Temsili düşman hedeflerine atış yapılacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!