Türkiye’de Normalleşme Devam Ediyor! Sınır Kapıları Açıldı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından gümrük kapılarının açıldığı bildirildi.

62390
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gümrük Kapıları Ticarete Açıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılan açıklamada Gürbulak ve Habur gümrük kapıları başta olmak üzere İran ve Irak’a açılan gümrük kapılarımızın uluslararası yük taşımacılığı yapılmak üzere yeniden açıldığını söyledi. Yeni tip koronavirüs covid-19 salgını nedeniyle bir süre önce kapatılan gümrük kapıları yeniden yük taşımacılığına ve uluslararası ticarete açıldı.

“İran ve Irak’ta Salgının Etkileri Azaldı”

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından yapılan açıklamada bazı bilgiler paylaşıldı. Bakan Ruhsar Pekcan koronavirüs salgınından dolayı bir süredir kapalı olan Gürbulak ve Habur sınır kapıları başta olmak üzere İran’a ve Irak’a açılan tüm gümrük kapılarının açıldığını söyledi. Gümrük kapılarının hepsi uluslararası ticarete ve yük taşımacılığına açıldı. Bu bilgi Ruhsar Pekcan tarafından verildi. Pekcan, koronavirüsün dünya genelinde bulaşma hızının giderek düşmesi, İran’da ve Irak’ta da salgının etkilerinin azalmasından dolayı salgın sürecinde bu ülkelere uygulanan kısıtlamaların kaldırıldığını duyurdu.

“Diğer Gümrük Kapıları da Açılacak”

Ruhsar Pekcan bir başka bilgi daha paylaştı. İran ve Irak’a açılan kapılar haricindeki diğer gümrük kapılarının da açılacağını söyleyen Bakan Pekcan gerekli tüm önlemlerin ve kuralların uygulanacağını, Türkiye ile komşuları arasında giriş-çıkışlara ve ticarete yeniden izin verileceğini belirtti. İran ve Irak’ın Türkiye’nin önemli ticaret ortaklarından olduğuna dikkat çeken Pekcan bu ülkelere gümrük kapılarının açılmasıyla bir süredir uygulanan ve salgın sürecinde ticaretin aksamaması amacını taşıyan temassız ticaret uygulamasının da kaldırıldığını haber verdi. Gümrük kapılarının açılmasının herkes için hayırlı olmasını temenni etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!