1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Türkiye’de Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet Oranı Yüzde 74,7
Türkiye’de Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet Oranı Yüzde 74,7

Türkiye’de Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet Oranı Yüzde 74,7

TÜİK İl Düzeyinde Yaşam Memnuniyeti 2013 Araştırması veri sonuçlarını yayınladı. Araştırmaya göre Türkiye’de Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet Oranı Yüzde 74,7 olarak açıklandı.

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İl Düzeyinde Yaşam Memnuniyeti 2013 Araştırması veri sonuçlarını yayınladı.

TÜİK’in Türkiye genelinde yaptığı araştırmaya göre, sağlık memnuniyetinde memnun olanların oranı % 74,7, sağlık hizmetlerini orta düzeyde bulanların oranı % 10,6 ve sağlık hizmetlerinden memnun olmayanların yüzdesi 14,7 olarak açıklandı.

2013 yılına ait sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranlarına İller bazında bakıldığında, listenin en başında % 89 ile Isparta yer aldı. Büyük illerdeki memnuniyet oranının azlığı dikkat çekerken üç büyük ilden İzmir 61. sırada, Ankara 73, İstanbul ise 74. sırada yer aldı. Memnuniyet oranının en az olduğu son üç il ise Muş, Şırnak ve Hakkâri oldu.

 

İşte İllerin Sağlık Hizmetlerinden Memnuniyet Düzeyleri

turkiye’de-saglik-hizmetlerinden-memnuniyet-orani-kaynak-turkiye’de-saglik-hizmetlerinden-memnuniyet-orani-.jpgturkiye’de-saglik-hizmetlerinden-memnuniyet-orani-kaynak-turkiye’de-saglik-hizmetlerinden-memnuniyet-orani--001.jpgKaynak: TÜİK, Yaşam Memnuniyeti Araştırması, 2013

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.