Türkiye’nin Koronavirüs Aşısı için Tarih Verildi!

Sağlık Bakanlığı bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk koronavirüs aşısı için tarih verdi.

63308
Abone Ol
Daha Fazla

“Maske Takmak İnsani Bir Görevdir”

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs covid-19 salgınında gelinen noktadan ve maske takmanın öneminden bahsetti. Recep Öztürk, maskenin doğru kullanılmadığı takdirde herhangi bir aksesuardan öteye gidemeyeceğini, hiçbir faydasının olmayacağını söyledi. Sosyal mesafenin ortadan kalktığı her yerde maske takmak zorunda olduğumuzun altını çizen Öztürk, maske kullanımı ile ilgili kuralların çok açık olduğunu, yetkililerin maske takmama veya yanlış kullanımda ceza kesme yetkisinin olduğunu belirtti. Recep Öztürk maske takmanın insani bir görev olduğunun da altını çizdi.

“Gençler Ailelerine Bulaştırıyor”

Bilim Kurulu Üyesi Recep Öztürk gençlerin koronavirüsü daha hafif geçirdiğini, ancak eve gittiklerinde aile bireylerine, büyüklerine bulaştırma ihtimallerinden dolayı daha dikkatli olması gerektiğini, parklarda, bahçelerde ve diğer tüm açık alanlarda maske takarak sosyal mesafeye uymaları gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Recep Öztürk, Türkiye’de devam eden aşı çalışmaları ile ilgili de önemli bilgiler verdi.

“Aşıda Sonuca Ulaşmak 4 – 5 Ayı Bulur”

Recep Öztürk, dünyanın pek çok ülkesinde aşı çalışmalarının devam ettiğini, salgının hala dünyada devam ettiğini, bu nedenle Türkiye’de bitmesinin de aslında bir anlam taşımadığını belirtti. Bu nedenle çok hassas ve dikkatli olmamız gerektiğini söyledi. Kurallara uymak haricinde şu an yapılabilecek başka bir şey olmadığını söyleyen Recep Öztürk devam eden aşı çalışmalarından sonuç alınmasının en az 4 veya 5 ayı bulacağını da ifade etti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!