TÜROB 2021 Yılında Üyelerden Aidat Toplamayacak

Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin, birliğin 50’nci yıl kuruluşunun ve yeni tip virüs salgının etkilerinin dikkate alınması ile beraber 2021 yılında üyelerden yıllık aidat alınmayacağını açıkladı.

TÜROB 2021 Yılında Üyelerden Aidat Toplamayacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turizm sektöründeki en büyük sivil toplum kuruluşlarının başında gelen ve turizm ile konaklama alanında faaliyet gösteren TÜROB’da, 2021 yılında üyelerden yıllık üye aidatı alınmayacak. TÜROB Başkanı Müberra Eresin, yaptığı açıklamada yönetim kurulunun aldığı oybirliği kararı ile beraber kuruluşun 50’nci yıl onuru ve pandemi etkileri göz önüne alınarak bu kararı duyurdu. Eresin, üyelerden 2021 yılında yıllık aidat alınmayacağını, bunun en büyük etkisinin de yeni tip koronavirüs salgını ve kuruluşun 50’nci yılını kutlamasından kaynaklandığını söyledi.

Dayanışma ve Güç Birliği

TÜROB Başkanı Müberra Eresin, birliğin bugünlere kadar kesintisiz bir şekilde gelmesinin altında güç birliği ve dayanışma faktörlerinin ön planda olduğu söyledi. Eresin’in açıklamalarında dikkat çeken bir diğer faktör de, 1971 yılından bu yana kuruluşun konaklama sektöründeki en köklü meslek örgütü sıfatına vurgu yapması oldu.

Destekler Devam Edecek

Salgın sürecinde STK’ların ne denli büyük bir öneme sahip olduğunun bir kez daha ortaya çıktığını vurgulayan Eresin, bu süreçte işletmelerin faaliyetlerinin sürmesi ve finansal ihtiyaçların karşılanması, aynı zamanda çalışanların salgından en az hasarla ayrılmaları adına işbirliği içinde çalıştıklarını belirten Eresin, otellerde çalışan bireylere hijyen eğitimi olmak üzere birçok konuda destek verdiklerini söyledi. 

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!