1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. TÜRSAB 2019 Yılı Memur Alımı Sınav İlanı Yayımlandı
TÜRSAB 2019 Yılı Memur Alımı Sınav İlanı Yayımlandı

TÜRSAB 2019 Yılı Memur Alımı Sınav İlanı Yayımlandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB tarafından 2019 yılı memur alımı sınav ilanı ve şartları yayımlandı. TÜRSAB enformasyon memurluğu sınav detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği TÜRSAB enformasyon memurluğu ve enformasyon memurluğu yabancı dil sınavları için başvuru ilanı yayımlandı. Enformasyon memur alımı başvurularına ve sınav yabancı dillerine dair tüm şartları ve detayları My Memur olarak hazırladık.

Seyahat Acentaları Yönetmeliğinin 46. ve devamı maddeleri uyarınca yapılacak, Enformasyon Memurluğu ve Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil Sınavları TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) tarafından, sınav öncesi düzenlenecek olan hazırlık Kursu TÜRSAB AKADEMİ tarafından yapılacaktır.

Sınav Tarihi: 05 Mayıs 2019 Pazar, Kurs Tarihi: 04 Mayıs 2019 Cumartesi olarak açıklandı. Sınav ve kurs için son başvuru tarihi: 30 Nisan 2019 Salı mesai bitimine kadar yapılabilecek.

Enformasyon Memurluğu sınavı; turizm genel kültürü konusunda Türkçe olarak yapılacak, sınavda başarılı olanlar “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir. Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavını kazanıp ayrıca Enformasyon Memurluğu yabancı dil sınavında başarı gösterenler “A” “B” ve “C” grubu Seyahat Acentalarında Enformasyon Memuru olarak görev yapabileceklerdir.

Sınavlara 18 yaşını tamamlamış olanlar katılabilir.

Başvuru şahsen yapılacak olup başvuru için gerekli belgeler:

Başvuru dilekçesi. (Başvuru dilekçesi duyurunun ekinde yer almaktadır.) Bu dilekçede sınava katılacak kişinin kimlik ve adres bilgisi ile birlikte Kursa ve Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı sonrası Enformasyon Memurluğu Yabancı Dil sınavına katılıp katılmayacağı, katılacaksa hangi dillerden katılacağı bilgileri yer alacaktır.

Doğrudan yabancı dil sınavına girecek olanlar, daha önce almış oldukları Enformasyon Memurluğu Türkçe sınavı başarı belgesini kayıt esnasında ibraz etmek mecburiyetindedirler.

4 adet yeni çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf, (vize için çekilmiş olan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.)

Sınav ve Kurs (istek halinde) harcının yatırıldığına dair makbuz / dekontlar,

Kimlik belgesi aslının kayıt ve sınav günü adayların yanında bulundurulması zorunludur. Aksi halde sınava alınmayacaklardır.

Sınava katılacak Yabancı uyruklu kişiler çalışma izinlerini veya oturma izinlerini ibraz etmek durumundadır.

Sadece Türkçe Sınavına veya Türkçe ve bir Yabancı Dil Sınavına katılacaklar için Sınav harcı 250 TL’dir. İkinci Yabancı Dil sınavı talep edenler 250 TL Sınav harcına ek olarak ayrıca 125 TL harç ödeyeceklerdir. Sınav ve Kurs harçları aşağıda belirtilmiş olan banka hesabına yatırılacaktır.

İSTANBUL (Genel Merkez): İNGİLİZCE – ARAPÇA – RUSÇA – ALMANCA,

ANKARA: İNGİLİZCE,

ANTALYA: İNGİLİZCE – RUSÇA – ALMANCA,

İZMİR: İNGİLİZCE – ALMANCA,

TRABZON: İNGİLİZCE,

ERZURUM: İNGİLİZCE,

KAYSERİ: İNGİLİZCE,

GAZİANTEP: İNGİLİZCE – ARAPÇA,

DİYARBAKIR: İNGİLİZCE – ARAPÇA,

KONYA: İNGİLİZCE dillerinde olacak.

TÜRSAB personel alımı tüm detayları için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler