1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. TÜVASAŞ Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik
TÜVASAŞ Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik

TÜVASAŞ Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik

TÜVASAŞ Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan değişiklik, 02 Mayıs 2019 Tarihli ve 30762 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü; Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi (TÜVASAŞ)  Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

TÜVASAŞ Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan değişiklik, 02 Mayıs 2019 Tarihli ve 30762 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak bugün yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklik ile birlikte; görevde yükselme suretiyle atanacaklarda aranacak özel şartlarda da değişiklik yapılmış oldu.

İdari birimlerde görev alan şube müdürü kadrosuna ve teknik ve sağlık birimlerinde görev alan şube müdürü kadrolarına atanma ile alakalı da değişiklikler yapılmış oldu. Buna göre; İdari birim şube müdürlüğüne atanacak olan 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin I sayılı cetvelinde yer alan unvanlarda görev yapan veya uzman, ekonomist olanların yanı sıra, şef, muhasebeci, mütercim unvanlarında da toplam en az üç yıl görev yapmış olma şartı aranacak.

Teknik ve sağlık birimlerine atanacak olan şube müdürlüğü pozisyonlarına atanacakların ve yıl şartı arananların arasına kimyager kadrosu da eklenmiş oldu.

TÜVASAŞ Personeli Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yapılan ve 02 Mayıs 2019 Tarihli ve 30762 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ağıdaki gibidir.

TÜRKİYE VAGON SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ (TÜVASAŞ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 25/12/2017 tarihli ve 30281 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi (TÜVASAŞ) Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin üç numaralı alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve (b) bendinin üç numaralı alt bendine “çözümleyici” unvanından sonra gelmek üzere “, kimyager” unvanı eklenmiştir.

“3) 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin I sayılı cetvelinde yer alan unvanlarda görev yapmış olmak veya uzman, ekonomist, şef, muhasebeci, mütercim unvanlarında toplam en az üç yıl görev yapmış olmak.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Türkiye Vagon Sanayii Anonim Şirketi Genel Müdürü yürütür.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler