Twitter’den Sürpriz! Sesli Tweet Dönemi Başladı!

Twitter tarafından sesli tweet özelliği kullanıcılara sunuldu.

63085
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Twitter’den Kullanıcılarına Sürpriz

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım platformu Twitter tarafından kullanıcıların beğenisine bir özellik sunuldu. Bir gece yarısı sürpriziyle kullanıcılarını memnun eden Twitter’de bundan böyle tweetler sadece yazılı bir şekilde değil, sesli olarak da paylaşılabilecek. Milyonlarca Twitter kullanıcısı sesli twet özellikleri neler olduğunu merak ediyor. İşte merak edilen sesli tweet özelliğinin tüm ayrıntıları…

Tweetlerde Karakter Sayısı Artırılmıştı

Günümüzde dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de aktif olarak en çok kullanılan sosyal paylaşım platformu Twitter kullanıcı sayısını her geçen gün daha artırıyor. Kullanıcıların fikirlerini paylaşmasına izin veren Twitter aynı zamanda sürekli olarak kendini geliştirmeye de devam ediyor. Kullanıcı isteklerini dikkate alan Twitter bu konudaki son örneği yazılı paylaşımlardaki karakter sayısının artırarak ortaya koymuştu. Bu yeniliğin ardından hayata geçirilen sesli tweet özelliği kullanıcılar için bir sürpriz oldu.

Twitter Sesli Tweeti Açıkladı

Twitter’in bloğunda yayınlanan bir yazıda bugünden itibaren geçerli olmak üzere (18 Haziran 2020) sesli tweet özelliğini kullanılabileceği bildirildi. Yazıda paylaşımlar için bazen 280 karakterin de yeterli olmadığına dikkat çekilerek kimi paylaşımların konuşma şeklinde ifade edilmesi gerektiğini, bunu dikkat alarak sesli tweet özelliğinin devreye alındığı ve test edildiği belirtildi.

Sesli Tweet Nasıl Kullanılır?

Twitter’in yeni özelliği sesli tweet kullanımı oldukça basit. Kullanıcılar Twitter hesaplarının ana sayfa ekranında sol altta bir ses kaydı simgesi görecekler. Bu simgeye tıklamak sesli tweet paylaşımı için yeterli olacak. Ses kaydı oluşturmak için kırmızı bir butonun yer aldığı ekran açılacak. Kullanıcılar toplam 140 saniyelik ses kaydı oluşturabilecekler. Kayıt tamamlanınca kullanıcının profil fotoğrafının da yer aldığı sesli bir video oluşmuş olacak. Şayet sesli kayıtta 140 saniye sınırı aşılırsa, kayıt parçalara bölünerek paylaşılacak.

Kimler Sesli Tweet Kullanabilir?

Twitter bu yeni özelliği için bazı şartlar da getirdi. Bir yerden bir ses kaydı alıntılandığında sesli tweet özelliği kullanılamayacak. Bu özellik sadece sıfırdan tweet oluşturulacağında devreye girecek. Şu an itibariyle Türkiye de dahil olmak üzere bazı iOs kullanıcıları sesli tweet özelliğini test etmek üzere kullanıyorlar.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!