1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. TYDD Kapsamında 35 Bin TL Destek Başvuruları Başladı
TYDD Kapsamında 35 Bin TL Destek Başvuruları Başladı

TYDD Kapsamında 35 Bin TL Destek Başvuruları Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 24 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerine destekleme ödemesi yapılması hakkında tebliğ ile 35 bin TL destek için başvurular başladı.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (GTHB) tarafından tarımsal yayım ve danışmanlık sisteminin çoğulcu, etkin ve verimli bir yapıya kavuşmasını sağlamak üzere tarımsal işletmelere tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kuruluşların desteklenmesi amacıyla hazırlanan tebliğ yürürlüğe girdi. TYDD kapsamında 35 bin TL destek başvuruları başladı.

Tarımsal danışmanlık hizmeti alacak tarımsal işletmeler, Tarımsal danışmanlık hizmeti verecek kuruluşlar ve tüm başvuru formlarının yer aldığı detaylarına aşağıdaki tebliğden ve bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerine destekleme ödemesi yapılması hakkında tebliğ 24 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Başvurular 30 Ekim’e kadar yapılabilecek.

Başvuru tarihi, başvuru işlemleri ve askı işlemleri şu şekildedir:

TYDD’den faydalanmak isteyen kuruluşlar, 30 Ekim 2017 günü mesai bitimine kadar istenen belgeler ile birlikte, tarımsal danışmanlık hizmet bürosunun bulunduğu yerdeki ilçe müdürlüğüne, ilçe müdürlüğü bulunmayan yerde il müdürlüğüne başvurur. Tarımsal danışmanlık hizmeti sunan kuruluşların şubesi var ise şube bürosunun bulunduğu yerdeki ilçe müdürlüğüne, ilçe müdürlüğü bulunmayan yerde il müdürlüğüne başvuru yapılır.

Ödeme ne kadar ve nasıl yapılacak?

TYDD’ye başvuran kuruluşlara, tebliğdeki koşullar dahilinde bir tarım danışmanı için 35 bin TL tarımsal yayım ve danışmanlık desteği ödemesi yapılır.

Bakanlık tarafından yetkilendirilerek tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti sunan; üretici örgütü, ziraat odası ve bunların şubeleri de dahil olmak üzere bünyelerinde çalıştırdıkları en fazla beş tarım danışmanı için TYDD ödemesi yapılır.

Her kuruluşa bir tarım danışmanı için yıllık 35 bin TL TYDD, 12 aylık hizmet sunumu zorunluluğu saklı kalmak kaydıyla, 31 Aralık 2017 tarihinden sonra 17 bin 500 TL ve 30 Ekim 2018 tarihinden sonra 17 bin 500 TL olmak üzere iki dilim halinde Bakanlıkça belirlenen tarihlerde ödenir. Başvuru şartları ve tüm detayların yer aldığı tebliğ için TIKLAYINIZ. Başvuru formları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler