1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. TYP Güvenlik Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor! MEB 2019-2020 Personel Alımı
TYP Güvenlik Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor! MEB 2019-2020 Personel Alımı

TYP Güvenlik Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor! MEB 2019-2020 Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından MEB için 2019-2020 eğitim öğretim yılı kapsamında 10 binlerce TYP güvenlik personeli alımı ve temizlik, bakım, onarım personeli alımları yapılıyor. TYP ilk aşama başvuruları 20 ve 21 Eylül 2019’da sona erecek.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB için 2019-2020 eğitim öğretim yılı boyunca ve 9 ay süreyle TYP personel alımlarının ilk aşama başvuruları bugün ve yarın olmak üzere sona eriyor. TYP güvenlik personeli alımı ve bakım, onarım, temizlik personeli alımı başvuruları için 724 farklı ilanlar tüm iller için bulunuyor. 20 ve 21 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

724 FARKLI TYP PERSONEL ALIMI İLANINA BAŞVURULAR 20-21 EYLÜL'DE SONA ERİYOR!

Türkiye İş Kurumu İŞKUR bünyesinde Milli Eğitim Bakanlığı MEB için alınacak olan 10 binlerce güvenlik ve temizlik personeli alımları başvuru genel şartlarını araştıran adaylar için tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

- Türkiye İş Kurumu İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak gerekmektedir.

- 18 yaşını tamamlamış olmak şartı aranıyor.

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak aranan TYP personel alımı şartlarındandır.

- Öğrenciler TYP personel alımlarına başvuru yapamaz. Ancak Açıköğretim AÖF ve açık lise öğrencileri AÖL öğrencileri başvuru yapabilmektedirler.

- İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

- Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

- Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

- Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

- Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler