1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Üç Büyükelçiliğe Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapılacak 9 Ocak 2019
Üç Büyükelçiliğe Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapılacak 9 Ocak 2019

Üç Büyükelçiliğe Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapılacak 9 Ocak 2019

Üç Büyükelçiliğe sözleşmeli sekreter statüsünde, kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alımı ilanı detayları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre üç büyükelçiliğe en az lise mezunu sözleşmeli sekreter alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacak. Yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre alım Nuakşot Büyükelçiliği, Bükreş Büyükelçiliği ve Bern Büyükelçiliğine yapılacak. Tüm Büyükelçiliklere birer personel alımı yapılacak. Toplamda 3 kamu personeli alımı gerçekleştirilmiş olacak.

 Nuakşot Büyükelçiliği ve Bern Büyükelçiliği’ne başvuracak olan adayların 41 yaşını, Bükreş Büyükelçiliği’ne başvuracak olan adayların ise 46 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Tüm alımlar için başvuru yapacak olana adaylarında en az lise mezunu ve dengi okullardan mezun olması şartı aranıyor.

Nuakşot Büyükelçiliği için başvuracak olan adayların iyi derecede Fransızca ve Türkçe, Bükreş Büyükelçiliği için başvuracak olan adayların iyi derecede Romence ve Türkçe, Bern Büyükelçiliği’ne başvuracak olan adayların  ise iyi derecede Almanca, Türkçe bilmesi gerekiyor.

Tüm kamu personeli alımı için de hem yazılı hem sözlü uygulamalı sınav gerçekleştirilecek. Sınav şartlarda belirtilen diller üzerinden çeviri, matematik ve kompozisyon şeklinde olacak. Başvurular Bükreş Büyükelçiliği ve Bern Büyükelçiliği için 18 Ocak 2019 tarihine kadar, Nuakşot Büyükelçiliği için ise 15 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecek.

Aşağıda linkleri verilen sözleşmeli kamu personeli alım ilanlarından ilgili Büyükelçiliğin ilanına erişip detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Nuakşot Büyükelçiliği Personel Alım İlanı TIKLAYINIZ

Bükreş Büyükelçiliği Personel Alım İlanı TIKLAYINIZ

Bern Büyükelçiliğine Personel Alım İlanı TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler