1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Üç Parti Taşerona Kadroyu Meclis Gündemine Getirdi
Üç Parti Taşerona Kadroyu Meclis Gündemine Getirdi

Üç Parti Taşerona Kadroyu Meclis Gündemine Getirdi

Taşerona kadro verilmesi konusu meclis gündeminde konuşuldu. 3 partiden milletvekilleri taşeron işçilerin sorunlarını ve taşerona kadro verilmesi gerektiğini TBMM Genel Kurulunda konuştu.

A+A-

Taşeron işçilere kadro verilmesi konusu TBMM Genel Kuruluna tekrar taşındı. 3 partiden (CHP, MHP ve HDP) milletvekilleri, taşerona kadro sözünü hatırlatarak bu konuda adımlar atılması gerektiğini ifade etti. Taşeron işçilerin maaşlarının geç ödenmesi, iş güvencesinin olmaması gibi birçok sorunla karşılaştıkları kürsüden vurgulandı.

Uşak Milletvekili Özkan Yalım

Yalım, 2015 yılında reklam panolarına dahi asılarak kadro sözünün verildiğini hatırlattı. Ancak hala bu sözün tutulmadığını ifade etti. Hükümetin bir an önce gerekli adımları atmasını, söz verdiği kadro düzenlemesini yapmasını talep etti.

Samsun Milletvekili Erhan Usta

Usta, Kamu Taşeron Çalışanları Platformu’nun MHP Grubunu ziyaret ettiğini ifade etti. İşçileri sorunlarının devam ettiğini, tüm partilerin bu konuda söz verdiğini vurguladı. Erhan Usta özel sözleşmeli statünün bir faydasının olmayacağını, sorunların bu şekilde devam edeceğini belirtti. Bu nedenle söz verildiği gibi kadro verilmesini talep etti.

Ankara Milletvekili Levent Gök

Levent Gök de Kamu Taşeron Çalışanları Platformu’nun meclisi ziyaretini dile getirdi. Platformun kadro talebini ve eşit işe eşit ücret talebini ortaya koydu. Bu taleplerin dikkate alınması gerektiğini kaydetti.

Şırnak Milletvekili Aycan İrmez

İrmez taşeron sistemini ve çalışma koşullarını eleştirdi. Madenlerde taşeron sistemin vazgeçilmesi gerektiğini vurguladı.

Denizli Milletvekili Kazım Arslan

Arslan, Çalışma Bakanı’na bazı sorular yöneltti. Birçok kurum ve belediyede taşeron işçi çalıştırıldığını ve bu işçilerin birçoğunun maaşlarını zamanında alamadığını ifade etti. Bu konuda alınacak tedbirleri sordu.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.