1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Ücretsiz Meb Dershaneleri Öğretmen İhtiyacı
Ücretsiz Meb Dershaneleri Öğretmen İhtiyacı

Ücretsiz Meb Dershaneleri Öğretmen İhtiyacı

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Ücretsiz Dershanelere Öğretmen İhtiyacı ....

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Ücretsiz Dershanelere Öğretmen İhtiyacı ....

20 Ekim 2014 tarihinde açılması beklenen Ücretsiz Meb dershaneleri öğrenci ve velileri tarafından ilgi ile karşılandı.

Milli Eğitim Bakanlığı 'nın yaptığı çalışma neticesinde özel dershanelerin kapatılarak devletin ücretsiz dershane açılması son aşamaya gelindi.

Bu çalışmalar neticesinde açılacak olan Meb Ücretsiz Dershanelerine öğrencilerin ilgisine karşın öğretmen pekte rağbet göstermedi.

Meb 'e bağlı okullarda görevli öğretmenlerin hafta sonu çalışması halinde 36 TL alacak olması bu görevin aksamasına neden olacak. Öğretmenlerin aldıkları ek ders ücret tutarının hesaplanmasıyla bulunan 36 TL bir öğretmenin bir gününü okulda geçirerek ayrıca yol yemek gibi ücretleri ödemesine değecek bir rakam olarak görünmüyor.

Meb 'in yaptığı çalışmanın öğretmenler açısından da değerlendirilerek bir an önce ek ders ücretlerinde veya sadece hafta sonu çalışmalarına daha fazla ek ücret ödeyerek çözüm bulması gereklidir. Aksi halde Ücretsiz Dershaneler, Öğretmensiz Dershaneler olarak anılacak.

Meb Dershane Başvuruları Haberi İçin Tıklayınız

Atanamayan Öğretmenlere Müjde Haberi İçin Tıklayınız.

Kapatılan Dershanelerin Yerine Açılacak MEB Dershanelerinin Durumu Şöyle Haberi İçin Tıklayınız.

Kapanan Dershanelerin Öğretmenleri Ne Olacak ?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.