1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ücretsiz Sigara Bırakma İlaçları İllere Gönderildi
Ücretsiz Sigara Bırakma İlaçları İllere Gönderildi

Ücretsiz Sigara Bırakma İlaçları İllere Gönderildi

Sağlık bakanlığı tarafından dağıtılacak olan 300 Bin Ücretsiz Sigara Bırakma İlacı illere gönderildi.

A+A-

Sigara bırakma için kullanılacak ilaçların Sağlık Bakanlığı tarafından verileceği sizlerle 16 Ekim 2014 tarihinde paylaşmıştık. Sigara Bırakma İlaçları Ücretsiz verilecek

Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararda sayıları 300 Bin’i geçmemek koşulu ile sigara bırakma ilaçlarının Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz dağıtılacağını sizlerle paylaşmıştık. Bu kapsamda ücretsiz sigara bırakma ilaçları dağıtılmak üzere İlçelerde bulunan Toplum Sağlığı Merkezlerine dağıtılmaya başlandı. Kişiler Hastanelerde oluşturulan Sigara Bırakma Polikliniklerinde yapılacak muayene ve tetkiklerin ardından ilaçlarını Toplum Sağlığı Merkezlerinde oluşturulan ilaç dağıtım birimlerinden temin edebilecekler.

Sağlık Bakanlığı tarafından dağıtılacak olan ücretsiz sigara bırakma ilaçları için sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarda başvuruda bulunabilecek. Tabi ki bu sayı 300 Bin ile sınırlı olacağının da unutulmaması gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.