1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Üni-Per-Sen’den Kamu Görevlileri Hakem Heyetine Çağrı
Üni-Per-Sen’den Kamu Görevlileri Hakem Heyetine Çağrı

Üni-Per-Sen’den Kamu Görevlileri Hakem Heyetine Çağrı

5. dönem Toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasından sonra hakem heyeti de görüşmeye başladı. Üniversite İdari Personel Sendikası taleplerini sıraladı. İşte tüm detaylar.

A+A-

Bildiğiniz Üzere 5. Toplu Sözleşme Görüşmelerinde Uzlaşma Sağlanamamış süreç Kamu Görevlileri Hakem Heyetine geçmiştir. Burada verilecek kararlar nihai karar olacaktır. Bu nedenle artık Kamu Görevlileri Hakem Heyetine Üniversite İdari Personel Sendikası sesini duyurmaya çalışacağını belirtti. Ellerini Vicdanlarına koyarak hareket etmelerini talep edeceğiz denildi. Verecekleri karaların insanların hayatlarını 1. derecede etkileyecek kararlar olacağını bu düşünceler ve hassasiyetler ile karar vermelerini tekrar hatırlatmak isteniyor.

Burada verilecek kararlarda Kamuoyunda sadece yüzdelik zam kısmı ön plana çıksa da 11 Hizmet kolunda yaklaşık 578 adet Talep vardır. Burada Yüzdelik Zamdan çok daha hayati haklarda vardır. Özellikle Kamuda Artık Kanayan Yaraya dönmüş sorunlar bugün acil olarak çözülmesi zorunluluktur ve Hükümetimizin Üzgün, kırgın olan Memurlar ile kucaklaşması için büyük bir fırsattır.

GENEL HAKLARDA ÖNCELİKLİ KONULAR;

- Refah Payı,

- Taban Aylığa yapılacak Seyyanen Zam ( Makas giderek açılmakta En düşük Memur aylığı ile En Yüksek Memur aylığı arasında fark yüzdelik zamlardan dolayı fark uçurum olmuştur)

- Bayram İkramiyesi,

- Ek Gösterge,

- Gelir Vergisi Matrah düzenlemeleri,

- YHS’nın GİH sınıfına geçirilmesi,

- Kadrolarda ki Ücret Adaletsizlikleri,

- Kamuda Sözleşmeli ve Tayin Nakil Sorunları,

EĞİTİM HİZMET KOLUNDA ÖNCELİKLİ KONULAR

- Tayin, Nakil Yönetmeliği

- Üniversitelerde çalışmamıza rağmen alamadığımız Yükseköğretim Tazminatı, Geliştirme Ödeneği, Döner Sermaye Payları,

- 13b/4 görevlendirmeleri

- Görevde Yükselme Sınavlarının merkezi yapılması,

- ÖSYM, MEB Sınavlarında görevlendirmeler,

- Lojman Sorunu gündeme getirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler